2012 Gegužės 30

„PwC“: Latvija siekia tapti patrauklia valstybe holdingo kompanijų steigimui

veidas.lt

2011 m. pabaigoje Latvijos parlamentas priėmė svarbius Latvijos pelno mokesčio įstatymo pakeitimus, tarp kurių yra nuostatos, leisiančios Latvijai nuo 2013-2014 m. tapti patrauklia valstybe holdingo kompanijų steigimui.
“Priimti pakeitimai rodo, kad Latvija žengė pirmuosius rimtus žingsnius, siekiant tapti patrauklia valstybe holdingo kompanijų steigimui. Atsižvelgiant į liberalius Latvijos įstatymus bei palyginti mažus įmonių steigimo bei išlaikymo kaštus, šie pakeitimai tikrai gali patraukti holdingo kompanijų steigėjų dėmesį”, – teigia „PwC“ mokesčių partnerė Kristina Kriščiūnaitė.
Priimti įstatymo pakeitimai yra susiję su akcijų perleidimo apmokestinimu, kuris bus taikomas nuo 2013 m.
Latvijoje akcijų perleidimo pelnas nebebus apmokestinamas pelno mokesčiu (atitinkamai nuostoliai bus laikomi neleidžiamais atskaitymais), tačiau šios nuostatos nebus taikomos lengvatinių mokesčių teritorijose įregistruotų įmonių akcijų perleidimui.
Taip pat nebus taikomas reikalavimas dėl minimalaus akcijų valdymo procento ar laikotarpio, kuris taikomas daugelyje kitų valstybių, tame tarpe ir Lietuvoje. Įmonės Lietuvoje turi išlaikyti mažiau nei 25 proc. savo akcijų ilgiau nei du metus, kad jų pardavimas būtų neapmokestinamas.
Nuo kitų metų dividendai, gaunami iš bet kuriose valstybėse įregistruotų įmonių, o nuo 2014 m. ir bet kuriose valstybėse įregistruotoms įmonėms išmokami dividendai Latvijos valstybėje nebus apmokestinami pelno mokesčiu. Šios nuostatos nebus taikomos, jeigu dividendai bus gaunami ar išmokami lengvatinių mokesčių teritorijose įregistruotoms įmonėms.
Nuo 2014 m. Latvijoje pelno mokesčiu taip pat nebus apmokestinamos užsienio įmonėms išmokamos palūkanos bei honorarai. Šiuo metu tokios išmokos atitinkamai apmokestinamos 10% – 5% arba 15% – 5% pelno mokesčio tarifu.
Verta paminėti, jog nuo kitų metų nebebus galima į kitus mokestinius metus perkelti nuostolių, susidariusių iš vertybinių popierių perleidimo. Teigiama šio pakeitimo pusė yra ta, kad nuostoliai, susidarę iš vertybinių popierių (išskyrus akcijas) perleidimo, galės būti sudengiami su atitinkamo laikotarpio įprastinės veiklos apmokestinamomis pajamomis. Tačiau toks pakeitimas bus nepalankus tik įmonėms, sukaupusioms didelius vertybinių popierių perleidimo nuostolius.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...