2016 Liepos 30

#Blogeriožodis

„Pakeliui į Gruziją“: 5. Pigus ir patogus poilsis Bulgarijos kurorte

veidas.lt

Baseinas prie mūsų viešbučio Auksinių Smilčių kurorte, Bulgarijoje/Indrės Pepcevičiūtės nuotr.

Mykolas Vadišis viešbučių rezervavimo sistemos „Travel On Spot“ redaktorius

Ryte vaikščiojome po Drakulos pilį Rumunijoje, vakare važiavome galingais Bulgarijos skardžiais, besileidžiančiais tiesiai į Juodąją jūrą. Virš horizonto pakibęs juodas it smala liūties debesis pratrūko riaumoti ir spjaudytis žaibais.

Upe virtęs kelias grasino nuplauti „Seat Jaunuolio kampą“ į jūrą. Nakvynės vietos neturėjome, o visagalis „Nokia“ žemėlapis uždėjo tašką ant Auksinių Smilčių kurorto viešbučio.

Auksinės Smiltys – pakopomis į kalną sustyguotas didelių viešbučių kurortas. Ir vasaros pradžioje kainos viešbučiuose buvo vertos kelių dienų atostogų – 16–18 eurų už dvivietį kambarį su pusryčiais, baseinu ir visais kitais patogumais.

Nustebino ir „Travel On Spot“ viešbučių rezervavimo sistema. Radę internetą pačiame Auksinių Smilčių kurorte per kelias minutes rezervavome kambarį, o dar po kelių minučių užsakymą pasitvirtinome viešbučio registratūroje. Susiraukusios administratorės pakraipė nosimis, kaip čia taip iš niekur atsirado rezervacija, o mes jau apžiūrinėjome puikų kambarį už kainą, kurios Lietuvos kurortuose vasarą nerasite.

Kambarys už 18 EUR nakčiai Bulgarijos kurorte/Mykolo Vadišio nuotr.

Kitą dieną Varnos priemiestyje atlikome ir pirmą „Seat Ibizos“ remontą. Suradę garažiuką ir automobilių dalių parduotuvėlę pakeitėme priekinę automobilio lempą. Mums su Indre pradėjus rusiškai aiškinti situaciją rimtas pagyvenęs bulgaras už prekystalio atsakė tik keliais angliškais žodžiais. Paėmė kelis eurus už lemputę, eurą už darbą ir paleido į kelią.

Varnos priemiesčiai – kaip Klaipėdos, Šiaulių ar Kauno mikrorajonai: daug daugiabučių, kiemuose – žydinčios liepos, patrupėję šaligatviai ir pirmuose aukštuose įrengtos mažos krautuvėlės. Ir eismas, ženklai, šviesoforai, autobusai, perėjos, stotelės – viskas labiau priminė Lietuvą nei margą Rumuniją ar Vidurio Europos valstybes.

Jaunulio kampas pasiekė Juodąją jūrą, Bulgarijoje/ M. Vadišio nuotr.

Neseberas – vieta, kurioje gali pasijusti jaukiai

Visame pasaulyje daugelis didžiųjų kurortų yra panašūs: dideli viešbučiai, pagrindinė pramogų gatvė, promenada palei jūrą, daug suvenyrų krautuvėlių ir restoranų. Vis dėlto dažnoje valstybėje yra ir tas perliukas, kuris iš kitų kurortų išsiskiria savo jaukumu, intymia atmosfera, sena istorija, išskirtine architektūra. Lietuvoje yra Kuršių Nerija, o bulgarai turi Neseberą.

Molas sujungiantis Neseberą su paplūdimiu Bulgarijoje

Tai vienas seniausių Europos miestų, įkurtas saloje, su žemynu sujungtas ilgu molu ir dabar įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Žemyninėje Nesebero dalyje viskas panašiai kaip ir kitur – viešbučiai, vandens parkai, plačios gatvės, daugiabučių rajonai, mokyklos, parduotuvės, krantinė ir paplūdimys.

Paplūdimys Nesebere, Bulgarijoje

Vaikštinėjančius Senajame Nesebere mus prigavo iškalbus bulgaras. Nors tokių esu matęs daug, o Indrė iš viso nepakenčia priekabių siūlytojų, šis sugebėjo papirkti nuoširdumu ir labai paprastu bendravimu. Paklausėme, kokias jūrų gėrybes rekomenduotų, o šis nė nemirktelėdamas bedė pirštu į mažų Juodosios jūros stintelių patiekalą: „Šios – šviežiausios, šiandien pagautos, kitų galite ir neužsisakinėti.“

"Žuvėdros" restorane Nesebere, Bulgarijoje

Prie bulgaro vilionių prisidėjo ir vaizdas už jo nugaros – sena akmeninė taverna, vynuogėmis apauginta terasa, puikus vaizdas į lygią kaip stiklas Juodąją jūrą, gera muzika, žuvėdros, malonūs padavėjai. O kur dar fantastiška žuvienė, puikios skrudintos stintelės, skanus jogurto ir žaliųjų figų desertas, geras vynas…

Nuvažiavę 3500 km per visą Europą netikėtai atradome paprasto jaukumo užpildytą kampelį

Nuvažiavę 3500 km per visą Europą netikėtai atradome paprasto jaukumo užpildytą kampelį, kuriame mažos patiekalų ir viešbučių kainos nedirgino sąmonės ir leido pasidžiaugti trumpomis atostogomis.

Prie vakarienės stalo prasidėjo ir tai, dėl ko išsiruošėme į šį ilgą kelią: kalbos apie ateities planus, apie tai, ką norime dirbti, studijuoti, pamatyti, ir kokių svajonių turime. Mūsų išrašytas kelionių receptas pradėjo veikti.

Tekstas pirmą kartą publikuotas svetainėje travelonspot.com 2016 m. birželio 13 d. Daugiau apie keliones galite paskaityti ČIA

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...