2014 Balandžio 28

Darius Mockus

„Verslo žmonės niekada iš ko nors nieko nesitiki”

veidas.lt

“24 metai nėra daug, todėl ir jaučiame milžinišką atotrūkį nuo kitų Europos valstybių, kurios nuosekliai žengė logišku ir nepertraukiamu ekonomikos plėtros keliu. Vis dėlto nereikia prarasti vilties, kad tapsime lygiateisiai”, – interviu „Veidui“ teigia vienas žinomiausių ir turtingiausių Lietuvos verslininkų Darius Mockus.

VEIDAS: Vienas aktualiausių praėjusios savaitės įvykių – Vyriausybės veiklos ataskaita. Politiniai oponentai ją pavadino „neveiklos“ ataskaita, o kaip atrodo jums?
D.M.: Politikai ar politikos apžvalgininkai gali kritikuoti tai, kas joje išdėstyta, norėti didesnio ar fundamentalesnio turinio. Aš sakyčiau, kad ši Vyriausybė yra rami, nuosaiki ir veikia metodiškai. Nepavadinsi jos nei proveržio, nei reformų Vyriausybe. Pavyzdžiui, yra neatsakytų klausimų energetikos srityje.
Manau, ši Vyriausybė nekelia sau ambicingų siekių, bet ir neprikrečia tokių nesąmonių, kuriomis kartais pasižymėjo prieš tai buvusi valdžia. Žinoma, pilietis ir verslininkas apie valdančiųjų darbą kalbėtų skirtingai, tačiau verslininkas iš Vyriausybės nieko ir nesitiki. Kitaip tariant, verslo žmonės niekada iš ko nors nieko nesitiki. Jie turi savo rinką, vartotojus, klientus ir kasdien rūpinasi prekių ar paslaugų kokybe.
O kaip pilietis, galiu pasakyti, kad mažos ekonomikos turi būti itin lanksčios ir efektyvios, nes tai yra jų išlikimo garantas. Tik beviltiškai didelės ekonomikos, turinčios didelę rinką ir begalinius išteklius, gali sau leisti veikti neefektyviai. Todėl kaskart keičiantis Vyriausybėms visoms joms linkiu nepamiršti racionalumo ir efektyvumo. Tokiu atveju ir visuomenė jaučia, kad valstybė turi aiškią kryptį.
VEIDAS: Esate sakęs, kad apie valdžią daug ką pasako gebėjimas kurti darbo vietas. Ši Vyriausybė džiaugiasi sumažėjusiu nedarbu ir emigracijos srautu. Ar tokie socialiniai pokyčiai ryškūs?
D.M.: Viena vertus, emigracija mažėja, kita vertus, ji vis tiek tęsiasi. Manyčiau, emigracija yra tiesiogiai susijusi su nedarbo lygio mažėjimu. Įdomu, kaip emigruojantys žmonės mažina nedarbo lygį: ar emigruoja dirbantieji, ar tie, kurie darbo čia neturi. Jei turime beveik 300 tūkst. bedarbių, kiek iš jų išvažiuoja svetur, tokia dalimi ir mažėja nedarbas. Tikslių tyrimų nėra, o čia reikia remtis negailestinga statistika, visa kita – tik spekuliacijos.

Visą publikacijos tekstą skaitykite savaitraštyje “Veidas” (http://prenumerata.veidas.lt/lt/order/magazine?id=17590), pirkite žurnalo elektroninę versiją internete http://www.veidas.lt/veidas-nr-17-2014-m arba užsisakykite “iPad” planšetiniame kompiuteryje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...