2012 Rugpjūčio 12

Oligarchai savo žiniasklaidą naudoja tarpusavio rietenoms

veidas.lt


Žiniasklaidos priemonės Lietuvoje vis dažniau tampa jų savininkų įrankiais kovoje su politiniais ar verslo priešininkais. Paminant žiniasklaidos etikos normas ir visuomenės informavimo misiją, tokie straipsniai pasirodo periodiškai. Naujausias atvejis – verslininkų Vladimiro Romanovo ir Dariaus Mockaus mūšis, persikėlęs į jų valdomas žiniasklaidos priemones.
Pirmasis pradėjo koncerno „MG Baltic“ savininkas, kuriam priklausančiame interneto portale „Alfa“ pasirodė straipsnis apie „caraitį Vladimirą“ – pagrindinį Ūkio banko akcininką – su įtarimais, esą Ūkio bankas susijęs su tarptautinėmis pinigų plovimo schemomis. Jau po poros dienų V.Romanovui priklausanti spauda kirto atsaką – dienraštyje „Vilniaus diena“ ir interneto portale išėjo informacija, esą „MG Baltic“ koncernas nemokus ir negrąžina paskolos Ūkio bankui. Prie straipsnio prikabintame komentare V.Romanovas “diagnozavo”, kad “MG Baltic” koncerną valdo psichiškai nesveikų žmonių kompanija, o paskui D.Mockų velkasi lavonų šleifas. Per kelias dienas “Diena Media” grupės leidiniuose išėjo visa serija straipsnių apie D.Mockų – apie šantažuojamą Ūkio banką, apie keistas mirtis jo aplinkoje, apie nusišovusio „Mitnijos“ vadovo Antano Gureckio šeimos persekiojimą, nuodus ir užkeikimus.
Beje, pernai V.Romanovas savo leidinius išnaudojo susipykęs su kitu Kauno milijonieriumi Tautvydu Barščiu – tuomet „Kauno dienoje“ pasirodė publikacija, esą T.Barštys gydėsi psichiatrijos ligoninėje ir buvo laikomas itin sunkių, paranojiška šizofrenija sergančių ligonių skyriuje.
Lietuvos žurnalistų sąjungos (LŽS) pirmininkas Dainius Radzevičius tokią tendenciją  įvardijo kaip žiniasklaidos verslo ligą. „Vertinu labai blogai. Žurnalistų ir leidėjų etikos kodekse yra straipsnis, kuris nurodo, kad žiniasklaidą naudoti asmeninių sąskaitų suvedinėjimams – draudžiama. Aiškiai pasakyta, kad žiniasklaida ir žurnalistika yra viešoji vertybė ir turi tarnauti visuomenės, o ne privačiam interesui. Kai žiniasklaidos priemonės savininkas nori gražiai atrodyti savo leidiniuose ir pasirodo su gyvūnėliais – tuštybei dar gali būti atleidžiama, nors pagal Etikos kodeksą tai negražu, bet kai bandoma savo verslo reikalus spręsti ne teisinėmis priemonėmis, o žiniasklaidoje, tai vienas šiurkščiausių etikos pažeidimų“, – akcentuoja D.Radzevičius.
Pasak LŽS pirmininko, prasidėjus privatizacijai žiniasklaidos priemones įsigijo žurnalistai, o dabar atėjo savininkų karta iš kitų verslų, kuri žiniasklaidą supranta, ne kaip socialiai atsakingą verslą, o kaip papildomą galios svertą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Algirdas Algirdas rašo:

    Idomu, ar galima uz tai nubausti savininkus?


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...