2011 Gruodžio 27

„Snoro” bankrotas kredito unijoms atveria naujas galimybes

veidas.lt

Po Lietuvos finansų sektorių sudrebinusio banko „Snoras” bankroto išaugo šalies gyventojų susidomėjimas alternatyviomis finansinių paslaugų organizacijoms. Tokias išvadas, „Pareigūnų kredito unijos” valdybos pirmininko Vytauto Bako teigimu, leidžia daryti per pastarąjį mėnesį išaugęs gyventojų, besidominčių unija, skaičius.

Vien per ateinančius metus „Pareigūnų kredito unija” planuoja padvigubinti esamų narių skaičių, o unijoje laikomų indėlių portfelį padidinti nuo 2,5 mln. iki 4 mln. litų. Panašios augimo tendencijos buvo šiais metais.

Po „Snoro” istorijos, anot V. Bako, „Pareigūnų kredito unijoje” nebuvo jaučiami jokie indėlininkų nerimo požymiai, priešingai – buvo sulaukta daugiau besidominčių galimybe tapti unijos pajininkais.

„Praėjus vos dienai po to, kai tapo žinomos „Snoro” problemos, savo unijos nariams pasiūlėme beprocentes paskolas, idant galima būtų suvaldyti šeimos biudžetus ir finansinius įsipareigojimus”, – teigia V. Bakas.

„Lietuviams vis patrauklesnė atrodo galimybė būti ne tik finansines paslaugas teikiančios institucijos klientais, bet ir dalyvauti jos valdyme” – sako V. Bakas, – „Tai leidžia išvengti vadovų piktnaudžiavimo ar neatsakingos organizacijos veiklos, o, kaip parodė banko „Snoro” bankrotas, tokie atvejai gali turėti rimtų pasekmių“.

Pasak V. Bako, į „Pareigūnų kredito uniją” gyventojus vilioja ir galimybė naudotis įvairiomis unijos nario privilegijomis, pavyzdžiui, sumokėti komunalinius mokesčius be jokio banko komisinio mokesčio ar pasiimti paskolą palankesnėmis sąlygomis.

„Pareigūnų kredito unija” teikia visas tradicines bankininkystės paslaugas, tarp jų ir internetinę bankininkystę, išduoda mokėjimo korteles. Be to, indėliai kredito unijoje, kaip ir bankuose, yra apdrausti indėlių ir investicijų draudimu pagal Lietuvos Respublikos indėlių ir įsipareigojimų investuotojams draudimo įstatymą.

„Pareigūnų kredito unija” šiuo metu vienija daugiau nei 650 narių ir yra viena sparčiausiai augančių kredito unijų Lietuvoje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...