2013 Gegužės 17

„Snoro“ bankroto administratorius pasirinko pirkėją „SNORO lizingui“

veidas.lt


Bankrutavusio banko „Snoras“ bankroto administratorius pasirinko lizingo bendrovės UAB „SNORO lizingas“ pirkėją. Už iš viso 74 mln. litų „Snoro lizingą“ įsigis vienas didžiausių Estijos bankų LHV, sandoryje dalyvaujantis kartu su partneriu – investicine bendrove „RAZFin“. Įmonės ir bankas „Snoras“ pasirašė akcijų pirkimo-pardavimo sutartį, o sandorį užbaigti tikimasi per keletą mėnesių, gavus Konkurencijos tarybos pritarimą ir įvykdžius kitas sandorio sąlygas.

„Šiandien džiaugiamės galėdami paskelbti, kad radome patikimą ir skaidrų investuotoją „Snoro lizingo“ bendrovei ir sėkmingai baigėme su juo derybas. Akcijų pirkimo-pardavimo sutartis, kurią pasirašėme su LHV ir „RAZFin“ – labai svarbus žingsnis judant „Snoro lizingo“ pardavimo proceso užbaigimo link, užtikrinant didžiausią naudą banko kreditoriams”, – teigė banko „Snoras“ bankroto administratorius Neil Cooper.

„Lietuvos finansų sektoriuje šiuo metu matome palankias sąlygas investuoti, industrija atsigauna, o tai atveria naujų galimybių. Esame įsitikinę, kad pirkimo išsimokėtinai ir vartojimo kreditų rinka turi dideles plėtros perspektyvas, todėl džiaugiamės atsivėrusia galimybe įsigyti „Snoro lizingą“. Šiuo žingsniu išplėsime LHV Grupės teikiamų vartotojų kreditavimo paslaugų veiklą iš Suomijos ir Estijos į Lietuvą. Sėkmingai veiklą vykdome jau 14 metų, tad tikime, kad galime suteikti Lietuvos finansų sektoriui daugiau konkurencijos, įvairesnių finansinių institucijų bei pagerinti finansinių paslaugų prieinamumą“, – sakė vienas iš „LHV Group“ įkūrėjų Rain Lohmus.

Būsimieji savininkai teigia, kad „Snoro lizingo“ veiklos kryptis nesikeis – įmonė teiks pirkimo išsimokėtinai paslaugas ir vartojamąsias  paskolas. LHV šiame versle jau turi sukaupusi patirties – valdo vartojimo kreditų įmones Suomijoje ir Estijoje, taip pat išplėtotą gerovės ir pensijų fondų valdymo įmonę, rizikos kapitalo valdymo įmonę.

LHV buvo įkurta 1999 metais ir iš pradžių teikė turto ir investicijų valdymo paslaugas. Bankinė veikla pradėta vykdyti nuo 2009 metų ir šiuo metu LHV yra didžiausias estiško kapitalo bankas. Šiandien Baltijos šalyse LHV banko paslaugomis naudojasi daugiau nei 37 tūkst. klientų, o Suomijoje – apie 10 tūkst. klientų. LHV antros pakopos pensijų fondai turi daugiau nei 110 tūkst. klientų ir šis skaičius nuolat auga. LHV siekia tapti pirmu ir geriausiu naujos kartos Estijos banku. Palyginti su kitais bankais, LHV skiria daugiau dėmesio kliento turto vertės didinimui ir jo investicijų valdymui. LHV yra trečias didžiausias brokeris NASDAQ OMX Baltic akcijų biržoje.

„RAZFin“ kontroliuoja Rakauskų šeima ir investicinė grupė „Žabolis ir partneriai“.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (2)

 1. NB! NB! rašo:

  LHV – vienas mazˇiausiu Estijos banku.

 2. Lolo Lolo rašo:

  Turi potencijos augti. Dideliam belieka senti ir mirti.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...