2012 Gegužės 07

„Naujasis Baltijos šokis”: pirmieji žingsniai netradicinėje erdvėje

veidas.lt


Sekmadienį, minint Motinos dieną, tarptautinio šiuolaikinio šokio festivalio „Naujasis Baltijos šokis” renginių maratonas sukosi ne įprastoje aplinkoje – teatro scenoje, bet mados ir stiliaus centro „Europa” erdvėje.

Čia savo pasirodymus surengė lietuvių menininkų grupė „Žuvies akis“ bei vokiečių šokio kūrėjai „Silke Z./resistdance“, taip pat buvo rodomas Berlyno šokio agentūros filmas „Berlin gogos“.

„Šis neeilinis renginys mūsų centro erdvėje leido organizatoriams parodyti, kad menas yra šalia mūsų, kad jis gali būti kiekvieno mūsų kasdienybės dalis, – sako mados ir stiliaus centro „Europa” vadovė Gintarė Urnevičienė. – Įvykę spektakliai buvo tikra šventė visai šeimai, o ypač – mamoms”. G. Urnevičienės teigimu, ateityje tokių netradicinių meno bei kultūros renginių centro erdvėse bus ir daugiau, siekiant priartinti meną prie lankytojų.

Festivalio lankytojams dvi netikėtas šiuolaikinio šokio improvizacijas padovanojo vokiečių trupės „Silke Z./resistdance“ šokėjai. Tris kartus parodytas choreografų Ingos Kuznecovos ir Petro Lisausko bei klaipėdiečių menininkų grupės „Žuvies akis“ spektaklis „Ir viskas klojos kuo puikiausiai“ kvietė per šokį pažvelgti į poros santykius, bandymus išvengti konfliktų, išgirsti ir suprasti vienas kitą. Filme „Berlin gogos” šokis buvo pristatomas kaip prekė, pritaikyta pagal kiekvieno skonį.

„Džiaugiamės, kad renginyje apsilankė tiek žmonių, – sako „Naujojo Baltijos šokio“ vadovas Audronis Imbrasas. – Seniai siekėme ištrūkti iš įprastų teatrinių erdvių ir pristatyti profesionalų šokio meną platesniam žmonių ratui. Toks pasisekimas tik skatina ateityje organizuoti daugiau meno renginių netradicinėje aplinkoje”.

Šiuolaikinis šokio festivalis „Naujasis Baltijos šokis” šiemet vyksta jau 16-ą kartą. Tai yra didžiausias tokio pobūdžio renginys Baltijos šalyse. Nuo 1997 m. festivalio rengėjai šalies publikai jau pristatė trupes iš visų Šiaurės ir Baltijos šalių, Jungtinės Karalystės, Prancūzijos, Vokietijos, Italijos, Ispanijos, Belgijos, Izraelio, Kanados, Slovėnijos, Serbijos, Rusijos, Baltarusijos, Kazachstano, Lenkijos, Šveicarijos, Graikijos, ir Senegalo.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...