2011 Gegužės 11

„Metro sąjūdis” kviečia į solidarumo bėgimą

veidas.lt

BFL

Gegužės 15 d., sekmadienį, Tarptautinę šeimos dieną, piliečių asociacija „Metro sąjūdis“ sostinėje organizuoja solidarumo bėgimą „Už pažangų miesto transportą – metropoliteną”. Įvairaus amžiaus vilniečiai kviečiami bėgti planuojamos pirmosios metro linijos – Spaudos rūmai–Baltasis tiltas (šiuo metu esantis Metro stoties informacinis centras) – atstumą, kurio ilgis – 3,5 km. Sostinės gyventojai savo pilietinę valią dėl metropoliteno diegimo Vilniaus mieste galės išreikšti ne tik solidarumo bėgimu, bet ir pasirašydami peticiją.

Pasak „Metro sąjūdžio” valdybos pirmininko Juozo Zykaus, jau nuo 2006-ųjų vilniečiai įvairuose tyrimuose kaip vieną svarbiausių miesto problemų įvardina susisiekimą. „Bemaž visuose Europos miestuose individualių automobilių skaičius mažinamas, susisiekimui gyventojai renkasi visuomeninį transportą, o Vilniuje – atvirkščiai: individualiojo transporto daugėja, viešuoju naudojasi vos 38 proc. vilniečių, – pastebi J. Zykus. Jo teigimu, jau net ne specialistui matyti, kad pribrendo būtinybė diegti sostinėje naują viešojo greitojo transporto sistemą – metropoliteną, kad susisiekimas mieste būtų pakeistas iš esmės ir Vilnius atitiktų Europos sostinių statusą: „Todėl ir kviečiame vilniečius išreikšti bėgimu savo pilietinę valią, kad Vilniaus miesto savivaldybė atsižvelgtų į jų nuomonę, kai svarstys, kaip pagerinti susisiekimą sostinėje“.

Solidarumo bėgimo nugalėtojų medaliai bus įteikti vaikams iki 7 m. amžiaus, taip pat bus skirta po tris prizines vietas dalyviams trijose amžiaus grupėse: 7-16 m., 16-50 m. ir nuo 50 m. Solidarumo prizu bus apdovanotas jauniausias ir vyriausias bėgimo dalyvis.

Piliečių asociacijos „Metro sąjūdis” iniciatyva, šį mėnesį, prie Baltojo tilto, pradėjo veikti simbolinės Metro stoties informacinis centras. Jame apsilankę vilniečiai ir miesto svečiai visą vasarą galės susipažinti su metropoliteno diegimo galimybėmis sostinėje, įvertinti jo naudą keleiviams ir miestui.

Solidarumo bėgimo „Už pažangų miesto transportą – metropoliteną” programa:

11.00 val. dalyvių registracija prie Spaudos rūmų (kitoje Laisvės pr. pusėje).

12.00 val. startas prie Spaudos rūmų (kitoje Laisvės prospekto pusėje).

13.00 val. nugalėtojų apdovanojimas prie Metro stoties informacinio centro (prie Baltojo tilto, Upės g.)

14.00 val. pramogos, žaidimai ir sporto rungtys.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...