2014 Liepos 10

„airBaltic“ pilotų kabinose – ekologiškos inovacijos

veidas.lt

Baltijos šalių oro bendrovės „airBaltic“ pilotų kabinose – permainos. Pilotų naudojamus popierinius skrydžių vadovus, instrukcijas, rekomendacijas ir kitus dokumentus pakeis „iPad“ planšetės. Išmanieji įrenginiai efektyvins darbą ir padės suvartoti mažiau degalų bei popieriaus.

„Pilotai jau gali atsisakyti sunkių skrydžių kuprinių, o vietoj jų naudotis kompaktiškomis ir lengvomis „iPad“ planšetėmis. Ši inovacija leis išsaugoti per 2 mln. popieriaus lapų per metus“, – sako „airBaltic“ generalinis direktorius Martin Gauss.

Skrydžio metu, pilotų kuprinės turinys sveria nuo 10 iki 15 kilogramų. Pakeitus popierinius dokumentus planšete (t.y. elektronine skrydžio kuprine), našta palengvės daugiau nei 10 kartų – svers 0,7 kilogramo. Mažesnis pilotų skrydžio kuprinės svoris padės sumažinti ir suvartojamo kuro kiekį. Ankštose pilotų kabinose ne tik atsiras daugiau vietos, bet ir bus galima patogiau keisti ir atnaujinti skrydžio rekomendacijas bei toliau gerinti punktualumo rekordą.

„Pilotų elektroninė skrydžių kuprinė – tai dar viena ekologiška „airBaltic“ inovacija. Džiaugiamės, kad „airBaltic“ neužleidžia lyderio pozicijų ir yra pirmoji oro bendrovė regione, modernizavusi pilotų darbo procesus pasitelkdama elektronines „iPad“ planšetes“, – kalba skrydžių operacijų vyresnysis viceprezidentas Pauls Cālītis.

Praėjusiais metais „airBaltic“ įgyvendino AMBER projektą, kurio metu pirmoji pradėjo vykdyti ekologiškus skrydžius turbopropeleriniais lėktuvais.

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...