2011 Birželio 16

Susisiekimo ministerija nori aiškumo dėl “airBaltic” perspektyvų

veidas.lt

"Veido" archyvas
Susisiekimo ministerija į Latvijos institucijas kreipėsi prašydama patikslinti informaciją apie šios šalies skrydžių bendrovės “airBaltic”finansinę padėtį ir perspektyvas. Lietuvos civilinės aviacijos administracijos (CAA) vadovas teigia, kad įmonė skrydžius vykdo tvarkingai, o vienas “airBaltic” vadovų paskleistus gandus laiko politinės kovos išdava.

“Tai akivaizdaus politinio priešrinkiminio mūšio Latvijoje rezultatas, kuris kenkia oro bendrovės reputacijai ir kelia nerimą mūsų keleiviams. Noriu akcentuoti, kad oro bendrovės veikla vyksta sklandžiai – mes vykdome ir toliau vykdysime po 200 reisų per dieną į 80 krypčių, kaip ir iki šiol. Apgailestaujame, kad prieš rinkimus Latvijoje viešojoje erdvėje įnirtingai remiamasi netiksliais faktais, kurie klaidina daugiau nei 30 tūkst. mūsų klientų, kas mėnesį skrendančių per Lietuvos oro uostus”, – pranešime spaudai sakė “arBaltic” viceprezidentas Tadas Vizgirda..

“Daugėjant prieštaringos informacijos apie Latvijos skrydžių bendrovės “airBaltic” patiriamus nuostolius bei neva gręsiantį bankrotą, Lietuvos susisiekimo ministerija kreipiasi į Latvijos susisiekimo ministeriją ir Lietuvos ambasadą Latvijoje su prašymu pateikti informaciją apie šios įmonės perspektyvas”, – ketvirtadienį pranešė Susisiekimo ministerija.

Anot Susisiekimo ministerijos atstovų, CAAtaip pat paprašyta pateikti naujausią informaciją kaip “airBaltic” vykdo su keleivių skraidinimo saugumu susijusius reikalavimus.

“Primename, kad “airBaltic” nėra Lietuvos kompanija, todėl realią situaciją apie įmonės būklę gali žinoti tik jos akcininkai”, – teigiama Susisiekimo ministerijos pranešime.

CAAvadovas Kęstutis Auryla BNS patvirtino, kad “airBaltic” skrydžiai yra tvarkingi.

“Lietuvos oro uostuose įmonė skrydžius vykdo tvarkingai, dėl jos neturime ypatingų nusiskundimų”, – sakė K.Auryla.

Anot jo, skundų sulaukiama dėl skrydžių vėlavimo, bet “airBaltic” šiame kontekste nėra išimtis.

Žiniasklaidoje buvo skelbta, kad “airBaltic” dirba nuostolingai, o Latvijos ekonomikos ministras Artis Kamparas birželio pradžioje pareiškė, jog jo turimais duomenimis, “airBaltic” finansinė padėties “nėra džiuginanti”, bendrovė laviruoja ties nemokumo riba, nuostoliams per penkis šių metų mėnesius siekus 18 mln. latų.

Kontrolinis 52,6 proc.”airBaltic” akcijų priklauso Latvijos valstybei.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...