2011 Birželio 22

Žydų bendruomenė dėkoja už įstatymą dėl kompensacijos

veidas.lt

AFP

Lietuvos žydų bendruomenė dėkoja už priimtą įstatymą dėl 128 mln. litų kompensacijos už totalitarinių režimų nusavintą turtą.

“Šis įstatymas dar kartą patvirtino, kad Lietuva, būdama demokratinė valstybė ir Europos Sąjungos narė, ne tik deklaruoja žmogaus teises bei vertybes, bet jas įgyvendina ir gina”, – rašoma bendruomenės trečiadienį išplatintame pareiškime.

“Norime padėkoti visiems, kurie ilgai ir nuoširdžiai dėjo pastangas, kad šis įstatymas būtų priimtas: Seimo pirmininkei Irenai Degutienei, Seimo nariams, Vyriausybei ir ministrui pirmininkui Andriui Kubiliui”, – rašoma jame.

Taip pat bendruomenė užtikrina, kad gautą kompensaciją naudos tik Lietuvos žydų religiniams, kultūros, sveikatos apsaugos, sporto, švietimo, mokslo, paveldo tikslams.

Lietuvos Seimas antradienį priėmė įstatymą, kad žydams per ateinantį dešimtmetį būtų išmokėta 128 mln. litų kompensacija už totalitarinių režimų nusavintą turtą.

Kompensacija bus išmokėta 2013-2023 metais ir galės būti naudojama Lietuvos žydų religiniams, kultūros, sveikatos apsaugos, sporto, švietimo, mokslo tikslams Lietuvoje. Taip pat iš šios sumos vienkartinė 3 mln. litų suma turės būti panaudota Antrojo pasaulinio karo metais Lietuvoje gyvenusiems ir nuo totalitarinių režimų okupacijų laikotarpiu nukentėjusiems žydų tautybės asmenims remti.

Seimo antradienį priimtas įstatymas numato, kad kompensacija būtų moka specialiam Vyriausybės paskirtam fondui, kurio valdymo organas turi atstovauti Lietuvos žydų bendruomenei, Lietuvos žydų religinei bendrijai, kitoms žydų religiją, sveikatos apsaugą, kultūrą ir švietimą Lietuvoje puoselėjančioms organizacijoms bei įstaigoms, jeigu jos pareiškia tokį norą.

Lietuvoje prieš Antrąjį pasaulinį karą gyveno apie 200 tūkst. žydų, bet holokausto metu didžioji jų dalis buvo išnaikinta nacių ir vietos kolaborantų. Šiuo metu, anot žydų bendruomenės, Lietuvoje gali gyventi apie 5 tūkst. žydų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...