2014 Liepos 06

Žvilgsnis į jūrą – tiktai nuo kalno

veidas.lt


Sostinės “Aido” galeriją okupavo tapytojo Virginijaus Viningo boksininkai ir muzikantai.

Anksčiau tarptautinėje šiuolaikinio meno mugėje “Art Vilnius” kasmet gebėdavęs parduoti bent porą savo paveikslų, o pernai apskritai tapęs perkamiausiu šios mugės autoriumi, šįmet uostamiesčio dailininkas iš jos pasitraukė: “Litexpo” paviljonuose netgi pastabiausias seklys nebūtų aptikęs nė vieno jo darbo.
Užtat daug jų tuo metu “susibėgo” į “Aido” galeriją sostinės Senamiestyje: čia masyvios, žmogaus ūgio V.Viningo drobės sienas dengia nuo grindų iki lubų. Dailininkas sako tiesiog nebenorėjęs plėšytis, mat personalinė paroda “Aido” galerijoje buvusi iš anksto sutarta, o mugė vienąkart gaus progą nuo jo pailsėti.
Klaipėdietis neslepia, kad eksponuoti savo paveikslus Vilniuje jam svarbu: čia gerokai platesni vaizduojamojo meno kontekstai ir ne toks dekoratyviai paviršutiniškas jo reikšmės suvokimas kaip perkrautomis tonomis ir nepaliaujamai rausiamu sąsiaurio dugnu besididžiuojančiame uostamiestyje. Jame, pasak dailininko, einamiausia prekė buvo ir yra dovanoms perkami pajūrio peizažai bei kičinės skulptūros, pamažu užkariaujančios viešąsias miesto erdves.
“Žinau klaipėdiečių, kurie tik nusipirkę mano drobę sostinėje sužinojo, kad gyvenu prie jūros”, – tvirtina V.Viningas, prieš keletą metų priimtą sąmoningą sprendimą su paveikslais “vairuoti į Vilnių” vadinantis visapusiškai pasiteisinusiu.
Tiesa, tai nereiškia, kad pats ketina kur nors kraustytis nuo Girulių kalvos: mat šiuolaikiniame pasaulyje svarbu turėti vietą, kurioje tavo kūrinius perka, ir mažai kam berūpi, kuriame užkampyje jie sukurti. Kaip ir dauguma pajūrio menininkų, tapytojas pripažįsta, kad šalimais tyvuliuojanti jūra jo kūrybos neveikia niekaip: “Nusileidžiu prie jos nuo savo kalno gal kelis kartus per metus – tuomet, kai svečių iš toliau atvažiuoja. O šiaip – kaskart, kai važiuoju į miestą, matau, kad apačioje tyvuliuoja. Vadinasi, niekur neprapuolė. Ir to užtenka.”

Ne tik visą šį tekstą, bet ir visus kitus šios savaitės “Veido” straipsnius galėsite perskaityti išsiuntę žinutę numeriu 1390 ir įrašę “veidas 262014″ bei įvedę gautą kodą.

Žinutės kaina 4 Lt. Plačiau http://www.veidas.lt/veidas-nr-26-2014-m

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...