2010 Gruodžio 16

Gera savijauta

Žvali, stipri – bet kokio amžiaus!

veidas.lt

"Veido" archyvas

Nesvarbu, ar jums trisdešimt, ar penkiasdešimt – jei daug dirbate, kartu turite efektyviai atsipalaiduoti ir rūpintis sveikata. Nes jei nebus kūno ir sielos pusiausvyros – gyvenimas taps sunkus. O kas svarbiausia norint tai išlaikyti?

20 metų

 • Energingas startas. Oda elastinga ir glotni, kaulai tvirti, o raumenys greit reaguoja į tikslingus pratimus. Be to, medžiagų apykaita vyksta visu greičiu – kaip ir lytinių hormonų gamyba. Štai iš kur tas noras šėlti ir patirti avantiūrų.
 • Kaip pasisemti energijos. Kadangi organizmas dabar pats darbingiausias, geriausiai balansą atkuria sportas. Nesvarbu – treniruoklių salė ar komandinis sportas. Svarbu, kad būtų smagu – tada tikrai sportuosite ir toliau.
 • Kaip atgauti ramybę. Padės pratimas, “išlaisvinantis” plaučius – kad atsirastų daugiau vietos šviežiam orui. Sulenktas per alkūnes rankas pakelkite virš galvos. Įkvėpdama viršutine kūno dalimi pasisukite į vieną pusę, iškvėpdama grįžkite į pradinę padėtį. Paskui tą patį padarykite į kitą pusę. Kartokite 20 kartų.  Tai išlygina širdies ritmą ir suteikia laisvės pojūtį.
 • Receptas nuo streso. Tikslingai smaližiaukite: senkant energijai ieškokite saujelės riešutų ar kelių džiovintų abrikosų. Tai tikras maistas nervams.

30 metų

 • Miegokite visada pakankamai. Kasdieniniai darbai jus visiškai įtraukia. Jums smagu būti aktyviai. Estrogenų koncentracija dabar optimali. Dėl to prasiplečia kraujagyslės, jos išlieka elastingos, estrogenai reguliuoja odos drėkinimą ir nuotaiką. Tačiau kartais šito būna netgi per daug…
 • Kaip pasisemti energijos. Pakankamai miegokite – juk naktį atsinaujina visas organizmas. Normali miego trukmė – šešios–aštuonios valandos. Palaikykite medžiagų apykaitos aktyvumą ištvermės sportu – bėkite ristele, eikite, važinėkite dviračiu, plaukiokite. Pusvalandis tokios veiklos kasdien labai efektyviai ardo streso hormoną kortizolį.
 • Kaip atgauti ramybę. Tegu švelnios glamonės, prisiglaudimas tampa jūsų ritualu baigus darbą. Prisilietimai atpalaiduoja. Nėra kada užsukti pas masažuotoją? Atsistokite nugara į sieną, nugara prispauskite teniso kamuoliuką. Šiek tiek pritūpkite, vėl iš lėto atsistokite. Kamuoliukas kils ir leisis nugara kaip magiška ranka, paliesdamas visas atsipalaidavimo zonas.
 • Receptas nuo streso. Kasdien išgerkite po stiklinę spanguolių sulčių, o retsykiais (!) pakeiskite jas taure raudonojo vyno. Ir viename, ir kitame gėrime yra resveratrolio, abu saugo širdį.

40 metų

 • Hormonų gamyba pamažu lėtėja. Dėl to mažėja raumenų, didėja riebalų dalis, o raukšlelės tampa vis ryškesnės. Kartais esate sudirgusi be jokios priežasties. Reikia imtis priemonių!
 • Kaip pasisemti energijos. Užsiimkite joga. Tai puikiai atkuria pusiausvyrą, kai visko prisikaupia per daug. Pagal kvėpavimo ritmą atliekami pratimai – tikras balzamas sielai. Ne tik kūnas tampa lankstesnis, bet ir jaučiatės kur kas ramesnė ir “sustyguota”.
 • Kaip nusiraminti. Atraskite savo dienos tempą. Pagalvokite, kas jums išties svarbu. Nusipirkite gražią užrašų knygelę, surašykite į ją savo tikslus. Suplanuokite dieną, kad nesiblaškytumėte ir nešvaistytumėte energijos. Žinojimas to, kas laukia, sumažina įtampą, o ir galva tampa “švaresnė”.
 • Receptas nuo streso. Sužadinkite plaštakose esančias refleksines zonas. Tai atmezga streso “mazgus”, ir kūne vėl laisvai gali tekėti energija. Tam užtenka paprasto medinio pieštuko – 20 kartų paritinėkite jį tarp delnų ir pasijusite geriau. Efektyvus ir vadinamasis kvapų dopingas. Jau ne tik specialistai žino, kad tinkamas kvapas veikia mūsų nuotaiką. Patalpose, kuriose dirbate, paskleiskite tikrų jazminų, vanilės ar bergamotės kvapo. Tai nuramina nervus, nors aplink jus verda tikra karštligiška košė…

50 metų

 • Prasidėjus hormoniniams pokyčiams ima mušti karštis. Tada kūno temperatūra kartais pakyla net 5 laipsniais. Oda sausėja, raukšlelės gilėja. Dėl estrogenų trūkumo kenčia ir kaulai – gali atsirasti osteoporozė. Jei nenorite priaugti svorio, reikia valgyti trečdaliu mažiau nei būdama dvidešimtmetė. Rinkitės maistą, kuriame daug kalcio. Niekada neatsisakykite daržovių su natūraliu alyvuogių ar sėmenų aliejumi. Tikrai nelengva tokiomis sąlygomis išlaikyti kūno ir dvasios pusiausvyrą.
 • Nepamirškite meilės! Pasimylėjus hormonų lygis dar porą dienų išlieka 50 proc. didesnis. Tai ne tik pakelia nuotaiką, bet ir išsklaido įtampą.
 • Rūpinkitės savo svoriu. Mat lieknam žmogui tenka mažesnis fizinis krūvis – jam daug lengviau judėti, taigi lieka daugiau energijos kitiems dalykams. Bent jau dabar imkite kilnoti nesunkius svarmenis, o pakaitomis paėjėkite greitu tempu – tai stiprina raumenis ir yra nebloga nuotaikų svyravimų profilaktika.
 • Kaip nusiraminti. Atraskite kūrybinę gyslelę – spręskite galvosūkius, mokykitės kalbų, skaitykite, megzkite. Arba kasdien 5 minutes darykite kaire ranka tai, ką šiaip darote dešine. Tai stiprina sąsajas tarp abiejų smegenų pusrutulių ir padeda išlikti jaunai.
 • Receptas nuo streso. Geriausiai atsparumą stiprina alyvų aliejuje esančios medžiagos. Nepamirškite įtraukti jo į savo valgiaraštį ir pirkinių sąrašą. Jame esantis vitaminas E saugo ląsteles, o nesočiosios riebiosios rūgštys irgi naudingos sveikatai.
Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...