2011 Gruodžio 30

“Žuvėdra”: 22 čempionatai – 18 medalių

veidas.lt


Klaipėdos sportinių šokių ansamblis “Žuvėdra” septintą kartą pripažintas geriausiu pasaulyje.

Lietuvoje ketvirtą kartą surengtame Lotynų Amerikos šokių ansamblių pasaulio čempionate pergalę pelnė šeimininkai – Lietuvos šokėjai. Iš viso Skaistės Idzelevičienės treniruojami šokėjai yra dalyvavę 22 pasaulio čempionatuose, iš kurių beveik niekada negrįžta tuščiomis: ansamblis juose pelnė jau 18 medalių, iš kurių septyni – aukso.
Šį kartą pasaulio čempionate dėl apdovanojimų kovojo šokėjai iš trylikos šalių. 300 profesionaliausių Lotynų Amerikos šokių šokėjų atvyko iš Rusijos, Vokietijos, Austrijos, Mongolijos, Nyderlandų, Didžiosios Britanijos, Čekijos, Vengrijos, Lenkijos, Austrijos, na, ir, žinoma, iš Lietuvos. Komisijos narius labiausiai sužavėjo būtent lietuvių pasirodymai. Už mūsų šalies sportinių šokių atlikėjus balsavo septyni teisėjai, iš kurių keturi “Žuvėdrai” skyrė pirmą, trys – antrą vietą.
“Rimčiausi lietuvių konkurentai buvo Rusijos šokių kolektyvas “Vera”, pelnęs antrą vietą. Tačiau žinojome, ko tikėtis tiek iš jų, tiek iš savęs. Nors sėkmė irgi labai svarbus dalykas, žinome, kiek galime augti, kiek sugebame pasiekti, todėl tikėjomės geriausio rezultato”, – pasakoja ilgametė šokėjų trenerė S.Idzelevičienė.
Šokėja Viktorija Šutko tikina, kad pergalę komanda nujautė iškart po šokio, bet nors ji ir nebuvo netikėta, laimėjimo džiaugsmas yra pats didžiausias, ypač kai laimima namie, palaikant saviškiams.
Kad čempionatas vyko Lietuvoje, džiaugiasi ir ansamblio trenerė. “Ir ne tik dėl to, kad namie ir sienos padeda”, – tikina šokėjų įkvėpėja, mokytoja, išklausytoja ir beveik mama S.Idzelevičienė. Jos nuomone, puiku tai, kad Lietuvoje vykusiame čempionate paskutinį kartą buvo parodyta ypač sėkminga antrus metus repetuojama šokio kompozicija. Be to, Lietuvoje vykstantis čempionatas palankus dėl to, kad šokėjai nenuvargsta kelionėse, į kurias, jei čempionatai vyksta svetur, tenka važiuoti autobusu.

Nuolat rengiasi čempionatams

Artimiausia kelionė “Žuvėdros” šokėjų laukia jau po poros mėnesių, kai prasidės kiekvieną pavasarį vykstantis Europos čempionatas. Beje, Europoje geriausiais “Žuvėdros” šokėjai irgi pripažinti septynis kartus. “Medalių nesivaikome, tačiau rengimasis čempionatams yra pats geriausias paskatinimas šokėjams maksimaliai save tobulinti”, – atskleidžia S.Idzelevičienė. Ji pabrėžia, kad būtent periodiškai vykstantys pasaulio ir Europos čempionai yra didžiausias motyvas šokėjams stengtis, neprarasti formos.
Beje, pasak S.Idzelevičienės, ką tik vykęs pasaulio čempionatas pusei “Žuvėdros” komandos šokėjų bus paskutinis – po jo daugelis šokėjų iš kolektyvo pasitrauks dėl amžiaus, darbo ar šeimos. “Šokėjai keičiasi – kai kurie pavargsta, kitiems nusibosta neturėti asmeninio gyvenimo, nes repeticijos vyksta po darbų, vėlai vakarais, o tai tikrai ne vieną vargina”, – paaiškina vadovė.
Nepaisant to, kad keičiasi ir šokėjai, ir šokių kompozicijos, ansamblis jau keliolika metų sugeba išlikti aukštumoje. Trenerė aiškina, jog taip yra dėl to, kad tiek šokėjai, tiek jų treneriai iš savęs reikalauja maksimalaus rezultato. Beje, nepriekaištingas turi būti tiek šokėjų pasirengimas, tiek muzika, tiek šokis, tiek ir kostiumai.
Kaip paaiškėjo, “Žuvėdros” šokių kompozicijos keičiamos kas dvejus metus. “Taip geriausia ir tai labiausiai pasiteisina. Daryti šou, “išsidirbinėti” ir kasmet kurti naują programą nesinori. Juk reikia surasti ir nusipirkti muziką, reikia drabužių, daug repeticijų, kad nauja programa būtų iš tiesų stipri”, – užkulisių detalėmis dalijasi S.Idzelevičienė.
Jos teigimu, kai kuriama programa, net ir norėdamas niekur per daug nenuskubėsi, nes šokio gimimas yra labai lėtas procesas, reikalaujantis daug kūrybos, kantrybės ir įsijautimo. “Pirmiausia surandame tinkamą muziką ir kas ją aranžuos. Paskui po dalelę gauname aranžuotą muzikos kūrinį ir pagal jį kuriame savo šokį. Jis gimsta pamažu, ir niekada nežinai, kaip kūrinys pakryps, kokia bus kita interpretacija”, – pasakoja trenerė.
Beje, ji jau turi minčių ir dėl artėjančio Europos čempionato programos, kuriai muziką aranžuoja vilnietis Audrius Balsys. Tačiau pagrindinis pasirengimas čempionatui prasidės likus mėnesiui.

“Žuvėdros” trenerė S.Idzelevičienė: “Reguliariai vykstantys čempionatai – pats geriausias šokėjų įkvėpimo šaltinis, nes priverčia siekti maksimalaus rezultato ir neprarasti formos.”

“Žuvėdros” pelnyti aukso medaliai pasaulio pirmenybėse
1999 m.
2002 m.
2003 m.
2004 m.
2005 m.
2008 m.
2011 m.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...