2011 Birželio 20

LŽŪU nori vadintis A.Stulginskio universitetu

veidas.lt

BFL

Lietuvos žemė ūkio universitetas (LŽŪU) nori vadintis Vasario 16-osios Lietuvos nepriklausomybės Akto signataro, prezidento Aleksandro Stulginskio vardu.

Seimui pirmadienį pateiktas nutarimas dėl LŽŪU pavadinimo pakeitimo. Tam po pateikimo pritarta, dar bus balsuojama dėl nutarimo priėmimo.

Kaip sakė projektą pristatęs Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto (ŠMKK) pirmininkas Valentinas Stundys, pokyčius inicijuoja pats universitetas, argumentuodamas, jog dabartinis su žemės ūkiu susietas pavadinimas stabdo universiteto plėtrą.

“Plėtrai padės siauros specializacijos pavadinimo – žemės ūkio – atsisakymas”, – į repliką, kaip ne pavadinimas lemia universiteto veiklą, atsakė Seimo komiteto vadovas.

Žemės ūkio universitetas savo pradžią skaičiuoja nuo 1920  metų, kuomet Kaune įsteigti Aukštieji kursai. Vėliau vieno jų fakulteto pagrindu susiformavo Žemės ūkio akademija.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...