2010 Gegužės 19

Žmogaus teisių komitetas

ŽTT siūlo vaikus išnaudojančių nusikaltėlių nepaleisti lygtinai

veidas.lt

Žmogaus teisių komitetas apsvarstė Bausmių vykdymo kodekso straipsnio projektą, kuris parengtas, atsižvelgiant į informaciją apie dažnėjantį seksualinį smurtą prieš vaikus, vaikų patiriamą seksualinę prievartą nuo šeimos narių.

Priėmus siūlomas pataisas smurtautojai, nuteisti už nusikaltimus nepilnamečio seksualinio apsisprendimo laisvei ir neliečiamumui, neturėtų galimybės būti paleisti iš pataisos įstaigos lygtinai.

Toks reglamentavimas būtų atgrasus asmenims, linkusiems į draudžiamus lytinius santykius. Seksualiniai nusikaltimai  pasižymi pakankamai aukštu recidyvizmo lygiu (smurtautojai linkę kartoti nusikaltimus), todėl šiuo atveju turi būti  taikomos papildomos poveikio priemonės. Ypač svarbu tai, kad priėmus įstatymo pataisas vaikai būtų geriau apsaugoti nuo anksčiau laiko grįžusio iš pataisos namų šeimos nario pakartotinio  seksualinio smurto.

Žmogaus teisių komiteto pirmininko Armino Lydekos nuomone, tokios  pataisos šiandien yra būtinos ir aktualios žmogaus teisių užtikrinimo aspektu.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...