2014 Gegužės 01

Žmonės, susikūrę vakarietišką gyvenimo kokybę Lietuvoje

veidas.lt

Amerikietiška svajonė – tai tikėjimas, kad JAV galima tapti turtingam ir laimingam. Bet yra ir lietuviška svajonė. “Veido” žvilgsnis į žmones, kuriems pavyko Lietuvoje susikurti vakarietišką gyvenimo kokybę ir kuriems Lietuva – geriausia šalis gyventi.

Nė vienas nėra tobulas, bet jei reikėtų bendrais bruožais apibūdinti lietuvio svajonių gyvenimą, vilniečio Remigijaus gyvenimas, ko gero, būtų labai arti to. Jis jaunas, sveikas ir daug pasiekęs. Jis mėgaujasi laisve ir gyvenime daro tai, kas jam labiausiai patinka. Jis dirba, kada nori, kada nori – ilsisi, ir uždirba pakankamai, kad galėtų savęs nevaržyti.
Tad susipažinkime: Remigijus Savickas, 36 metų verslininkas, tarptautinės mokymo kompanijos “DOOR Training and Consulting Baltic” partneris ir konsultantas.
“Kas man yra gyvenimo kokybė? – perklausia R.Savickas, šiek tiek pamąsto ir ima vardyti: – Tai galimybė pabudus ryte, kai sučirškia telefonas, sau pasakyti: noriu paskaityti knygą lovoje, ir tai daryti, pavyzdžiui, iki pietų. Tai galimybė nueiti papietauti, kur tik nori. Tai susitikimai arba veikla, kuri tave emociškai įkrauna. Tai profesinė veikla, kuri tau teikia daug džiaugsmo, nes labai įdomu, kaip tu tą ir aną padarysi. Tai galimybė paskambinti draugui ir paklausti: ką veiki po dviejų savaičių, gal važiuojame pažaisti golfo į Milaną, nes čia dar šaltoka? O tada sėsti į lėktuvą ir savaitgalį praleisti žaidžiant ten golfą. Tai galimybė sugalvoti, kad šiais metais nori investuoti į savo tobulėjimą, tada internete susirasti mokymus pasirinktoje šalyje ir ten dvi savaites padirbti su savimi, susipažinti su naujais žmonėmis. Gyvenimo kokybė man yra laisvė pačiam spręsti tiek profesiniu, tiek kitais atžvilgiais.”
Būtent toks šiandien ir yra R.Savicko gyvenimas.
Ką iš tiesų tai reiškia – turėti laisvę pačiam spręsti dėl savo gyvenimo ir gyventi per daug savęs neribojant? Tai šiandien dar nėra žinoma daugeliui lietuvių. Dirbti mėgstamą gerai mokamą darbą, gyventi gerame būste, važinėti nauju, bet svarbiausia – saugiu automobiliu, rinktis maistą ne pagal kainą, o pagal kokybę ir naudą sveikatai, keliauti po pasaulį, nueiti į bet kurio norimo muzikanto koncertą, leisti vaikus į privatų darželį (jei to nori), susitaupyti oriai senatvei… Daugelį šių, regis, elementarių dalykų, kurie Vakaruose laikomi įprastu gyvenimo standartu, Lietuvoje sau gali leisti dar tik labai maža dalis gyventojų.

Visą publikacijos tekstą skaitykite savaitraštyje “Veidas” (http://prenumerata.veidas.lt/lt/order/magazine?id=17590), pirkite žurnalo elektroninę versiją internete http://www.veidas.lt/veidas-nr-17-2014-m arba užsisakykite “iPad” planšetiniame kompiuteryje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. kas kas rašo:

    paaiškins KODĖL tik maža tautos dalis gali sau leisti tokį ‘elementarų’vakaruose įprastą gyvenimo būdą Ką darome ne taip ar kas trukdo TAIP gyventi?


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...