2010 Rugsėjo 03

Valstybės kontrolė

Žemės ūkio ministerija taiso pažeidimus

veidas.lt

Valstybės kontrolė, atlikusi 2009 metų finansinį ir teisėtumo auditą Žemės ūkio ministerijoje, nustatė nemažai pažeidimų. Dviejų administracinių pastatų rekonstrukcijos darbams 2006–2009 m. Valstybės investicijų projekte buvo numatyta skirti daugiau nei 22 mln. Lt, o išleista per 27 mln. Lt. Nors projektui numatytos lėšos buvo viršytos, tačiau rekonstruotas tik vienas pastatas.

Auditoriai konstatavo, kad daugiau kaip pusę darbų ministerija nupirko neskelbiamų derybų būdu iš darbus jau vykdžiusio rangovo. Rekonstrukcijos darbai buvo vykdomi pagal netinkamai parengtą projektą, dėl kurio keitimų prireikė papildomų biudžeto lėšų, buvo nesilaikoma Viešųjų pirkimų įstatymo.

Žemės ūkio ministerijoje ir jai pavaldžiose įstaigose auditoriai nustatė buhalterinės apskaitos klaidų. Pavyzdžiui, Vilniaus ir Kauno augalų veislių tyrimo stočių apskaitoje įregistruoti ankstesniaisiais metais įsigyti beveik 5 mln. Lt vertės pastatai ir statiniai, nesant jų vertę pagrindžiančių įsigijimo dokumentų.

Ministerija, nesilaikydama teisės aktų reikalavimų, apskaitos duomenų tinklo kūrimo ir įgyvendinimo darbams vykdyti VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybai pervedė 1,4 mln. Lt, nors šiuos darbus turėjo pirkti Viešųjų pirkimų įstatyme numatyta tvarka. Ministerija automobilių remonto paslaugas pirko netaikydama nė vieno ministerijos viešųjų supaprastintų pirkimų taisyklėse numatyto pirkimo būdo ir už jas sumokėjo 93 tūkst. Lt jau pasibaigus sutarties galiojimo terminui. Kauno ir Vilniaus augalų veislių tyrimo stotys patikėjimo teise valdomas gyvenamąsias ir negyvenamąsias patalpas išnuomojo nesivadovaudamos valstybės turto nuomą reglamentuojančiais teisės aktais. Kauno augalų veislių tyrimo stotis ne viešo konkurso būdu gyvenamąsias patalpas išnuomojo įstaigoje nedirbantiems asmenims. Vilniaus augalų veislių tyrimo stotis, neturėdama tokios teisės, išnuomojo Nekilnojamojo turto registre neįregistruotą asfaltuotą aikštelę vairavimo mokymo paslaugas teikiančiai privačiai bendrovei.

Atsižvelgusi į auditorių pastabas ministerija parengs Vyriausybės nutarimo projektą dėl patalpų perdavimo Kauno rajono savivaldybei, o Vilniaus augalų veislių tyrimo stotis sutartį dėl asfaltuotos aikštelės ir negyvenamųjų patalpų nuomos nutraukė.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...