2010 Liepos 08

Turizmas

Zarasai patraukliausi vandens turizmui

veidas.lt

Patraukliausia Lietuvos vandens turizmo vietove yra Zarasų kraštas, pranešė Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos.

Zarasų rajono turizmo informacijos centras kartu su Gražutės ir Sartų regioninių parkų direkcijomis laimėjo paskelbtą konkursą pristatę projektą “Zarasų kraštas – dangaus kraštas žemėje”.

Šiame projekte siūlomas vandens maršrutas Šventosios upe ir ežerais plaukiant baidarėmis ir kanojomis.

Anot Valstybinio turizmo departamento pranešimo, šiemet siekta įvertinti tas vandens turizmo vietoves, kur vandens turizmo pramogos ir paslaugos teikiamos tausojant natūralią gamtą, infrastruktūra yra patogi atvykstantiems turistams, o pati vietovė išsiskiria savo gamtovaizdžiu.

Antrą vietą konkurse pelnė Lazdijų rajono savivaldybės administracijos ir Lazdijų turizmo informacijos centro projektas “Nacionalinė vandens turizmo trasa Pietų Dzūkijoje Ančios ežeru, Baltosios Ančios upe iki Nemuno”.

Trečioji vieta atiteko Dubysos regioninio parko direkcijos pateiktam projektui “Dubysa – vandens turizmo ir darnios plėtros santarvė”.

Ketvirtąja vieta įvertintas Utenos turizmo informacijos centro pateiktas projektas “Gražuolio Alaušo ežero spalvos”. Geriausių penketuką užbaigė Krekenavos regioninio parko projektas “Kelionė Nevėžiu ir jo pakrantėmis”.

Iš viso dėl patraukliausios titulo varžėsi net 17 vandens turizmo paslaugas ir pramogas siūlančių vietovių. Paraiškas konkursui buvo pateikę dalyviai iš Lazdijų, Širvintų, Kauno, Anykščių, Jurbarko, Ukmergės, Utenos, Zarasų, Alytaus, Krekenavos, Alytaus, Gargždų, Ignalinos, Biržų, Raseinių, Varėnos ir Šakių.

Šis konkursas yra Europos Komisijos inicijuojamo projekto EDEN (angl. European Destinations of Excellence) dalis.

“Projekto iniciatorė Europos Komisija kiekvienais metais skelbia konkurso temą ir visos projekte dalyvaujančios šalys pristato Europai patraukliausius tų metų temą atitinkančius turizmo traukos objektus. Šiais metais dėmesys buvo skirtas vandens turizmui”, – sakė laikinasis departamento direktorius Juozas Raguckas. – Lietuva yra maža šalis, tačiau tokie tarptautinės reikšmės konkursai leidžia mums pristatyti didelius Lietuvos gamtos turtus, konkurencingus turizmo produktus ir paslaugas, padeda garsinti mūsų šalies vardą.”

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...