2014 Birželio 19

Žaliųjų biurų idėjos nesvetimos, tik kaina – per didelė

veidas.lt

Per ateinančius dvejus metus Vilniaus biurų rinką papildys naujos kartos biurai, inovatyviais sprendimais, erdvių planavimu gerokai pranokstantys prieš krizę statytus modernius biurus.

Labiausiai kartelę pakels Vilniuje, dešiniajame Neries krante, kylantis verslo centras “Quadrum” – kol kas vienintelis Baltijos šalyse statomas pagal tarptautinės poveikio aplinkai vertinimo ir pastatų reitingavimo sistemos BREEAM standartus. Tai reiškia, kad Lietuva turės pirmą sertifikuotą žaliųjų biurų kompleksą, kuriame inovatyvių sprendimų visuma užtikrins efektyvų energijos, vandens naudojimą.
70 tūkst. kv. m bendro ploto komplekse numatoma įrengti šiuolaikinėmis technologijomis aprūpintus biurus su daugiafunkcėmis konferencijų salėmis, restoranais, poilsio ir paslaugų zonomis, apželdintu vidaus kiemu, 700 vietų požeminiu garažu. Pastato fasadų izoliacija, fasaduose įrengtos automatinės užuolaidos saugos nuo saulės ir leis taupyti energiją, kaip ir energiją taupantis apšvietimas bei automatinė vėsinimo sistema, reaguojanti į patalpoje esančių žmonių kiekį. Dalį pastatui reikalingos energijos gamins geoterminio šildymo sistema, o lietaus vanduo bus naudojamas apželdintiems stogams drėkinti. Šį projektą įgyvendinanti Norvegijos kapitalo bendrovė “Schage Real Estate” į statybą investuos 260 mln. Lt.
“Nors vienokiais ar kitokiais inovatyviais techniniais sprendimais pasižymi daugelis šiuo metu Vilniuje statomų biurų, turime pripažinti, kad pirmąjį sertifikuotą ir visapusiškai aplinką tausojantį biurą Vilniuje stato užsieniečiai, šiuo atveju konkrečiai norvegų investuotojai. Vietiniai plėtotojai kol kas atsargūs, nes tai susiję su nemažomis pridėtinėmis sąnaudomis, o didžioji dalis biurų nuomininkų nėra pasirengę už tai mokėti daugiau”, – situaciją rinkoje komentuoja nekilnojamojo turto bendrovės “Ober-Haus” Vertinimo ir rinkos tyrimų departamento vadovas Saulius Vagonis.
Kad klausimas, ar biurų nuomininkai jau pasirengę mokėti daugiau už patalpų efektyvumą, šiuo metu vienas aktualiausių, pritaria ir nekilnojamojo turto konsultacijų bendrovės “Newsek Baltics” tyrimų ir analizės paslaugų grupės Baltijos šalims vadovas Mindaugas Kulbokas. Jo teigimu, naujų pastatų eksploatavimo sąnaudos yra maždaug 20–30 proc. mažesnės. Manoma, kad šiuo metu iki 10–20 proc. potencialių nuomininkų už tą efektyvumą pasirengę mokėti daugiau. Pavyzdžiui, “Quadrum” biuro patalpų nuomos kaina sieks 60 Lt už kvadratinį metrą, kai vidutinė A klasės biurų Vilniuje rinkos kaina – 42–52 Lt/kv.m (B klasės – 27–38 Lt/kv.m).
“Vilniuje dar tik statomuose aukščiausios klasės projektuose plėtotojai biuro patalpas tikisi išnuomoti už 55–60 Lt/kv.m. Jeigu sostinėje ir toliau išsilaikys panašios kainų augimo tendencijos, tai tokios biuro patalpų nuomos kainos gali tapti ir realybe. Viršutinė biuro patalpų nuomos kainų kartelė priklausys ir nuo to, kaip seksis išnuomoti patalpas šiuo metu statomuose didžiausiuose ir aukščiausios klasės verslo centruose: “Quadrum”, K29, “Premium”, G12″, – sako S.Vagonis.

Ne tik visą šį tekstą, bet ir visus kitus šios savaitės “Veido” straipsnius galėsite perskaityti išsiuntę žinutę numeriu 1390 ir įrašę “veidas 242014″ bei įvedę gautą kodą.
Žinutės kaina 4 Lt. Plačiau http://www.veidas.lt/veidas-nr-24-2014-m

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...