2010 Gruodžio 02

Užsienio politika

“WikiLeaks” įkūrėjas – “anarchistas”

veidas.lt

JAV diplomatinius dokumentus masiškai paviešinusio tinklalapio “WikiLeaks” įkūrėjas Julianas Assange’as (Džulianas Asandžas) yra “anarchistas”, kuris nenusipelno žurnalistams garantuojamo saugumo, trečiadienį pareiškė aukšto rango JAV pareigūnas.

“Niekas, kas įvyko, nekeičia mūsų požiūrio į gyvybinę žiniasklaidos laisvės svarbą”, – Valstybės departamento atstovas Philipas Crowley (Filipas Kraulis) sakė paklaustas, ar JAV pareigūnai tebesikalbės su žurnalistais po pastarojo informacijos nutekinimo.

“Net jeigu manome, kad žiniasklaida gali arba negali imtis veiksmų, kuriems mes pritariame, tai nekeičia fakto, kad gyvybinga spauda yra itin svarbi demokratijai ir pilietinės visuomenės kūrimui bet kurioje šalyje, bet kurioje pasaulio dalyje”, – Ph.Crowley sakė užsienio žurnalistams Vašingtone.

“Svarbiausia, jog ponas Assange’as nėra žurnalistas. Jis anarchistas. Jis nėra vertas žurnalistams taikomos apsaugos”, – pridūrė pareigūnas.

Jungtinėse Valstijose kai kurie veikėjai ragina suimti J.Assange’ą, o buvęs respublikonų kandidatas į prezidentus Mike’as Huckabee (Maikas Hakabis) ne kartą pareiškė, kad už informacijos nutekinimą atsakingi asmenys išdavė valstybę ir turėtų būti nubausti myriop, praneša televizija CNN.

Tuo tarpu Ph.Crowley trečiadienį J.Assange’o veiksmus įvertino griežčiau nei buvo kalbėjęs anksčiau.

Antradienį vienam žurnalistui paklausus, kaip reikėtų vertinti “WikiLeaks” įkūrėjo charakterį ir motyvus, Ph.Crowley atsakė: “Manau, kad jį būtų galima apibūdinti kaip anarchistą. Jo veiksmai, regis, tai pagrindžia”.

Duodamas interviu anksčiau trečiadienį, Valstybės departamento atstovas sakė, kad apie ketvirčio milijonų konfidencialių diplomatinio susirašinėjimo dokumentų paviešinimas kelia pavojų JAV vyriausybės diplomatinės veiklos gebėjimams, nes dėl šio skandalo svarbūs šaltiniai tikriausiai nebeteiks duomenų.

Daugiau šia tema:
 • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentarai (1)

 1. anarchistas anarchistas rašo:

  Oi jūs neišmanėliai, vis dar galvojat, kad anarchizmas yra kažkas destruktyvaus, neigiamo. Tuo tarpu anarchizmas – prabudusio žmogaus filosofija.Anarchizmas negarantuoja pieno upių su kisieliaus krantais, nežada šimtaprocentinės sėkmės. Bet jis garantuoja prasmingą ir žmogišką gyvenimą – pagal Bulato Okudžavos formulę: galbūt nebūsi nugalėtojas,
  žtat numirsi kaip žmogus. Man atrodo, kad anarchistai, sąmoningai rizikuodami gyvybe ir kovodami su fašizmu, karo mašina ir valstybe, renkasi šimtą kartų vertesnį kelią nei tūkstančiai žmonių, kurie siunčiami lyg avinai mirti į Čečėniją, Iraką, Afganistaną, kurie gyvena ir miršta pagal įsakymą – kaip prisukami žaislai, taip ir neįgavę samonės, taip ir netapę žmonėmis.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...