2014 Rugsėjo 22

Vytautas Šlenfuktas: „Mane žavi matematikos uždaviniai – jie tarsi galvosūkiai“

veidas.lt

genij

Vilkaviškio „Aušros” gimnaziją baigęs Vytautas Šlenfuktas visuomet siekė geriausių rezultatų ir jau vidurinėje mokykloje pajuto, kad tikslieji mokslai sekasi geriau nei kitiems bendraklasiams: užduotis jis gali atlikti daug greičiau ir be didelių pastangų.

Vaikinas prisimena, kad pirmoji olimpiada, kurioje jam teko dalyvauti, buvo „Kengūros“ konkursas trečioje klasėje. „Savo mieste ir rajone buvau pirmas, tačiau respublikiniame konkurse tuo metu nepasisekė ir tai tik motyvavo dar labiau stengtis kitais metais“, – priduria jaunuolis.

Jis pripažįsta, kad būdavo nelengva sėdėti namie, kai kiti draugai lėkdavo į lauką žaisti, bet tėvų skatinamas vis dėlto prisiversdavo ir spręsdavo uždavinius. Vėliau, penktoje klasėje, įvyko rajoninė matematikos olimpiada, kurioje Vytautas taip pat užėmė pirmą vietą.

Jis pamena dalyvavęs daugybėje rajoninių įvairių dalykų olimpiadų – nuo lietuvių kalbos iki biologijos, ir visose tapo prizininku. Devintoje klasėje Vytautui pavyko patekti į tris respublikines olimpiadas – matematikos, fizikos ir chemijos, tačiau jis nusprendė važiuoti tik į matematikos olimpiadą, nes jautė, kad joje turi daugiausiai šansų pasirodyti labai gerai. Deja, ir devintoje, ir dešimtoje klasėse pritrūkdavo tik kelių taškų iki bronzos medalio ir prizinės vietos, tuomet Vytautas gaudavo pagyrimo raštą. Jis pasakoja, kad buvo labai sunku varžytis su geriausiais moksleiviais iš Vilniaus licėjaus ar KTU gimnazijos. Vis dėlto trečias kartas nemelavo – Vytautui pavyko užimti antrą vietą Lietuvoje, taip pat patekti į pasaulinės ir Vidurio Europos matematikos olimpiadų atranką, kurioje vėl nusišypsojo sėkmė.

„Dvyliktoje klasėje taip pat laimėjau sidabro medalį respublikinėje matematikos olimpiadoje, nors iki pirmos vietos trūko labai nedaug – padariau apmaudžią klaidą lengviausiame uždavinyje, o kitus išsprendžiau idealiai. Tais pačiais metais vyko Europos matematikos taurė, kurioje dalyvavo daugybė gabių matematikų iš daugelio Europos valstybių. Tą dieną jaučiau, kad galiu užimti gana aukštą vietą, bet pamatęs rezultatus negalėjau patikėti savo akimis: buvau trečias tarp visų dalyvių ir aplenkiau visus lietuvius. Tai turbūt didžiausias pasiekimas iš visų mano olimpiadų. Vyresnėse klasėse geriau pradėjo sektis ir „Kengūros“ konkursuose: vienuoliktoje klasėje buvau pirmas visoje Lietuvoje, dvyliktoje – ketvirtas“, – pasakoja gabus jaunuolis.

Ne tik visą šį tekstą, bet ir visus kitus šios savaitės “Veido” straipsnius galėsite perskaityti išsiuntę žinutę numeriu 1390 ir įrašę “veidas 362014″ bei įvedę gautą kodą.

Žinutės kaina 4 Lt/1,16 EUR. Plačiau http://www.veidas.lt/veidas-nr-36-2014-m

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...