2010 Rugpjūčio 31

Valdžia

Vyriausybės darbus atskleis spalvos

veidas.lt

Ministrų kabinetas skaičiuoja, kokius svarbiausius darbus per pusmetį jam pavyko nuveikti gerinant sunkmečio prispaustų žmonių gyvenimą.

Darbo vietų kūrimas, nedarbo mažinimas ir ekonomikos skatinimas, valstybės valdymo modernizavimas ir kova su korupcija, struktūrinės pertvarkos socialinės rūpybos, sveikatos apsaugos, švietimo ir energetikos srityse, visuomenės telkimas pažangos vizijai “Lietuva – 2020″.

Tokius savo veiklos prioritetus šiems metams dar vasarį numatė Vyriausybė. Kitą savaitę ji visuomenei pateiks vertinimą, kaip sekasi juos įgyvendinti, rašo “Lietuvos žinios”.

Pirmadienį per Vyriausybės pasitarimą Ministro pirmininko tarnyba (MPT) ministrams pateikė medžiagą apie pasiektus rezultatus. Ministro pirmininko kancleris Deividas Matulionis pripažino, kad nemažai dar liko nepadaryta.

MPT parengė lenteles, iš kurių matyti, su kuriais išsikeltais uždaviniais Vyriausybė susidorojo, o kurie liko neįgyvendinti. Šias lenteles ministrai nagrinės savaitę. Kai jie pateiks savo pastabas, nuveiktų darbų vertinimas bus paskelbtas viešai.

“Tai bus labai savikritiškas požiūris”, – tikino kancleris. Atliktus darbus ketinama pažymėti žalia spalva, geltonai bus paženklinti iš dalies įgyvendinti sumanymai, raudonai – neįgyvendinti.

Paklaustas apie svarbiausius nepadarytus darbus, D.Matulionis apgailestavo, kad nepasistūmėta keičiant Teritorijų planavimo įstatymą. “Tai labai pagelbėtų skatinant ekonomiką. Pataisius įstatymą būtų supaprastintas teritorijų planavimas ir statybos leidimų išdavimas. Juk dabar gauti tokį leidimą trunka beveik metus”, – sakė kancleris.

Anot D.Matulionio, stringa ir daugiabučių atnaujinimo viešinimo strategijos projektas. Pasiteiravus, kaip įvertintos Vyriausybės pastangos skatinti ekonomiką ir kurti naujas darbo vietas, kancleris pripažino, kad šioje srityje laukia dar daug darbų.

“Tai vienas tų klausimų, kuris bus pažymėtas raudona ar geltina spalva. Teks parašyti, kad daug ko esame nepadarę”, – tvirtino jis.

D.Matulionio teigimu, Vyriausybė nenusipelnė vien kritikos. Kaip didelį laimėjimą jis įvardijo Seimo priimtas Darbo kodekso pataisas, leidžiančias lanksčiau reguliuoti darbo santykius.

Kancleris įsitikinęs, kad teigiamų rezultatų duos liepą pradėjęs veikti Verslumo skatinimo fondas – naujas instrumentas, skirtas Europos Sąjungos struktūrinei paramai panaudoti. Šis fondas teiks paskolas arba subsidijas mažoms įmonėms, žmonėms, pradedantiems individualią veiklą ar verslą pagal verslo liudijimą.

“Sudaryta puiki galimybė studentams ar bedarbiams lengvatinėmis sąlygomis gauti paskolą verslui. Jeigu verslas seksis, po tam tikro laiko didžioji dalis paskolos gali būti nurašyta”, – sakė D.Matulionis.

Jis pridūrė, kad priimti esminiai sprendimai, padėsiantys sumažinti verslo administravimo naštą, tačiau kad visa tai įsibėgėtų, trūksta kai kurių įstatymų pataisų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...