2011 Kovo 28

Verslas

Vyriausybės 2012 metų veiklos prioritetų projekte – siekis įvesti eurą 2014-aisiais

veidas.lt

Vyriausybė planuoja, kad kitąmet biudžeto deficitas atitiks Mastrichto kriterijų ir 2014 metais Lietuva galės įsivesti eurą.

Tai numatyta Vyriausybės 2012 metų veiklos projekte, kurį pirmadienį pasitarime svarstys ministrų kabinetas.

Be kita ko projekte teigiama, kad 2012-aisiais Vyriausybė sieks pažaboti nedarbą, išlaikyti finansinį stabilumą ir stabdyti valstybės skolos augimą, gerinti viešųjų paslaugų kokybę, panaikinti monopolijų diktatą energetikos srityje, mažinti energijos kainas, kovoti su korupcija valdžios sektoriuje, pertvarkyti socialinio draudimo ir pensijų sistemą.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė anksčiau yra sakiusi, kad Lietuva išlieka šalimi, kuri sieks euro įvedimo kaip stabilaus augimo garanto.

Šaliai siekiant įsivesti eurą, jos infliacija negali būti daugiau kaip 1,5 procentinio punkto didesnė už trijų Europos Sąjungos (ES) valstybių narių, kuriose kainos yra stabiliausios, infliacijos vidurkį, ir toks kainų stabilumas turi būti ilgalaikis.

Taip pat Valdžios sektoriaus deficitas negali sudaryti daugiau kaip 3 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP) arba jis turi sparčiai ir nuosekliai artėti prie šio lygio, o valdžios sektoriaus skola turi būti ne didesnė kaip 60 proc. BVP arba ji turi sparčiai ir nuosekliai mažėti.

Lietuvai dėl per didelės infliacijos nepavyko įsivesti euro 2007 metų pradžioje. Nuo šių metų pradžios prie euro zonos prisijungė Estija.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...