2011 Gruodžio 19

Vyriausybė nebesiūlys apmokestinti palūkanų

veidas.lt


Pasak Eligijaus Masiulio, susisiekimo ministro ir Liberalų sąjūdžio vadovo, vyriausybės išvadose Seimui dėl kitų metų biudžeto nebėra siūlymo apmokestinti indėlių palūkanas. Vietoj to 50 mln. Lt į biudžetą tikimasi surinkti kaip dividendus iš valstybinių energetikos bei transporto įmonių už 2011 m. bei 2012 m. I pusmetį.

Iki šiol Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai siūlė apmokestinti 15 proc. gyventojų pajamų mokesčiu pajamas, gautas už indėlių palūkanas, didesnes nei 200 Lt.

„Vyriausybė teikdama išvadas dėl kitų metų valstybės biudžeto palūkanų apmokestinimo nemato kaip papildomo pajamų šaltinio. Konstatuoja, kad tų 50 mln. Lt, kuriuos tikėtasi gauti apmokestinant palūkanas, nebėra įtraukta į galimas valstybės biudžeto pajamas. Žmonės gali ramiai taupyti“, – pirmadienį po vyriausybės pasitarimo sakė E. Masiulis.

Praėjusią savaitę valdančioji koalicija sutarė dėl naujų mokesčių, tačiau palūkanų apmokestinimo klausimas buvo atviras.

Praėjusį ketvirtadienį valdančiosios koalicijos atstovai sutarė, kad pensijos bus grąžinamos 100 proc., o tam reikalingos lėšos bus skirtos iš „Sodros“ pervedant į privačius pensijų fondus ne 2 proc., o tik 1,5 proc. Sutarta, jog nuo 2013 m. sumažintos įmokos į privačius pensijų fondus bus kompensuotos. Koalicijos partneriai įsipareigojo iki kitų metų gegužės 1 d. Seime priimti Pensijų sistemos pertvarkos įstatymus, įgyvendinančius pervedimų į pensijų fondus reformą, paremtą „2+2+2“ principu, kuri įsigaliotų 2013 metų sausio 1 d.

Koalicijos partneriai sutarė sumažinti asignavimus kelių fondui 30 mln. Lt, valstybės investicijų programai – 30 mln. Lt.

Koalicija sutarė didinti 2012 m. valstybės biudžeto projekte numatytas pajamas iš valstybinių gamtos išteklių mokesčių 25 mln. Lt, iš prabangaus nekilnojamojo turto nuo kitų metų sausio 1 d. 30 mln. Lt.

Koalicijos partneriai taip pat sutarė, kad pridėtinės vertės (PVM), pelno mokestis ir gyventojų pajamų mokesčiai nebūtų didinami. Taip pat sutarta, kad nebus įvestas visuotinis transporto priemonių apmokestinimas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. jo jo rašo:

    vel bus surenkama is sunkiai gyvenanciu,bus didinama elektros kaina,silumos,pravaziavimo biletu kainos,nieko tu masiuli daugiau ir nesugebi,kaip atimti is vargsu nogeliu paskutinius centus.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...