2011 Birželio 07

Vyriausybė daugiau dėmesio turėjo skirti korupcijos problemai

veidas.lt

"Veido" archyvas

Vyriausybė pirmaisiais darbo metais turėjo daugiau dėmesio skirti korupcijos problemai, teigia ministras pirmininkas Andrius Kubilius, komentuodamas antradienį perskaitytą prezidentės Dalios Grybauskaitės metinį pranešimą.

“Prezidentės įvardytos korupcijos ir neskaidrumo problemos tiek įstatymų leidyboje, tiek ypatingas dėmesys teisėsaugos ir teismų institucijų darbui, yra labai svarbus dalykas”, – interviu Lietuvos radijui sakė premjeras.

Ministras pirmininkas mano, kad pirmus dvejus darbo metus jo vadovaujamos Vyriausybės darbotvarkę lėmė ekonomikos ir finansų krizė.

“Galbūt pirmaisiais metais mes daugiau dėmesio turėjome skirti šioms problemoms ir sisteminėms pertvarkoms, kurios mažina erdvę įvairioms oligarchinėms ir korupcinėms įtakoms, ypatingai energetikoje”, – svarstė premjeras.

Seime skaitydama metinį pranešimą prezidentė teigė, kad kovos su korupcija rezultatų dar negalima pavadinti laimėjimu, nors per pastaruosius metus skaičiuojant nuo šio birželio už kyšininkavimą realiai laisvės neteko 18 nusikaltėlių. Prieš metus tokių nebuvo išvis. Šalies vadovė kalbėjo, kad būtina kyšininkus išguiti iš valstybės tarnybos, nes jie pakerta žmonių pasitikėjimą valstybe.

A.Kubiliaus teigimu, šalies vadovė “labai konkrečiai, konstruktyviai, kartais ir aštriai” įvardijo pagrindines problemas, kurias esą stengiasi spręsti ir Vyriausybė.

Pasak premjero, dabar reikia kovoti ir su “smulkiąja” korupcija.

“Dabar ateina metas, kai konkrečiais sprendimais, kaip įvardijo ir prezidentė, turime suvaldyti erdvę ir tai kasdieninei, kartais smulkiai, bet labai kol kas, deja, paplitusiai korupcijai, kyšininkavimui ir neskaidrumui, ir tai yra tikrai svarbūs įvardyti prioritetai”, – teigė ministras pirmininkas.

Premjeras kalbėjo, kad jeigu Lietuva nori būti globaliai konkurencinga, jai reikalingos permainos skaidrumo, verslo sąlygų, paprastų žmonių gyvenimų srityse.

“Lietuva yra tikrai subrendusi permainoms, žvelgiant ir į XXI amžiaus iššūkius, ką ne vieną kartą ir mes Vyriausybėje esame pabrėžę, kad turime rūpintis ne tik, kokiu būdu kuo greičiau išlipti iš labai skausmingos pasaulinės krizės poveikio. Čia galima pasidžiaugti ekonomikos atsigavimu, prezidentė jį įvardijo kaip įspūdingą, bet taip pat turime žiūrėti į tolesnę perspektyvą ir į visos valstybės ir joje gyvenančių piliečių perspektyvą”, – sakė A.Kubilius

Prezidentė D.Grybauskaitė antradienį Seime skaitė antrą savo metinį pranešimą. Konstitucija šalies vadovui numato pareigą Seime perskaityti metinį pranešimą apie padėtį Lietuvoje, vidaus ir užsienio politiką.

55-erių D.Grybauskaitė prezidente išrinkta 2009 metų gegužės 17-ąją, per pirmąjį rinkimų turą, ir inauguruota liepos 12 dieną.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...