2011 Kovo 14

Pinigai

Vyriausybė atidėjo svarstymą dėl atsiskaitymų grynaisiais pinigais mažinimo

veidas.lt

Vyriausybė pasitarime pirmadienį atidėjo svarstymą dėl įpareigojimo Finansų bei Ūkio ministerijas ir Lietuvos banką parengti siūlymus, kaip sumažinti atsiskaitymus grynaisiais pinigais.

Tai BNS pranešė premjero atstovė spaudai Jarda Paukštienė.

Vyriausybė tikisi, kad tai padėtų mažinti šešėlinę ekonomiką.

1993-1997 metais buvo įteisinta nuostata, kad visų rūšių įmonės už prekes ir paslaugas atsiskaito negrynaisiais pinigais – grynaisiais pinigais buvo galima atsiskaityti per dieną iš viso ne daugiau kaip už 3 tūkst. litų. Jeigu ši riba buvo viršijama, Valstybinė mokesčių inspekcija ne ginčo tvarka galėjo išieškoti 30 proc. sumos, kuria buvo viršytas limitas.

Ribojimai atsiskaitymams grynaisiais pinigais panaikinti 1999 metais priėmus Mokėjimų įstatymą.

Anot Vyriausybės, šalyse, kuriose dominuoja atsiskaitymai grynaisiais pinigais, paprastai ir oficialia neapskaitomos ekonomikos mastas yra aukštas. “Swedbank” analitikų duomenimis, Lietuvoje atsiskaitymų grynaisiais ir negrynaisiais pinigais santykis yra vienas aukščiausių Europoje ir siekia 30 proc. (euro zonos vidurkis – 16,9 proc., Estijoje – 10 proc., Skandinavijos šalyse – didesnis nei 5 proc.).

Grynųjų pinigų šalies apyvartoje vasarį padaugėjo 92,8 mln. litų ir mėnesio pabaigoje jų buvo 8,7 mlrd. litų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...