2011 Gegužės 02

Dalia Grybauskaitė

Vyksta į Kaukazo šalis

veidas.lt

BFL

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmadienį išvyksta į Azerbaidžaną, kur skatins ieškoti pažangos sprendžiant vadinamuosius įšaldytus konfliktus.

Per vizitą į Pietų Kaukazą gegužės 2-4 dienomis D.Grybauskaitė taip pat lankysis Armėnijoje ir Gruzijoje.

Lietuvos prezidentė vizitą rengia kaip Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijai (ESBO) pirmininkaujančios šalies vadovė.

Jos darbotvarkėje numatyti susitikimai su Azerbaidžano prezidentu Ilhamu Alijevu, Gruzijos prezidentu Michailu Saakašviliu ir Armėnijos prezidentu Seržu Sargsianu.

“Prezidentė, lankydamasi Pietų Kaukazo šalyse, skatins regiono valstybių lyderius būti atviresniais siekiant esančių nesutarimų sprendimo”, – pranešė prezidentės spaudos tarnyba.

“Tik taikus sprendimas, pasiektas konstruktyviose derybose, kai abi pusės rodo politinę valią ir tvirtą apsisprendimą rasti abipusiai tinkamą išeitį iš susidariusius situacijos, gali užtikrinti ilgalaikį stabilumą ir taiką”, – pranešime sakė D.Grybauskaitė.

Per susitikimus su Pietų Kaukazo valstybių vadovais taip pat bus aptarti dvišaliai santykiai, ekonominis, kultūrinis bendradarbiavimas, bendradarbiavimo projektai su Europos Sąjunga, sakoma pranešime spaudai.

Įšaldytais arba užsitęsusiais konfliktais vadinama situacija Kalnų Karabache – tarptautinės bendruomenės pripažįstamoje Azerbaidžano dalyje, kurią kontroliuoja armėnai, taip pat padėtis nuo Gruzijos atsiskyrusiose Pietų Osetijos ir Abchazijos respublikose.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...