2010 Balandžio 08

Stanislovas Liutkevičius

VRM viceministras S. Liutkevičius dar nebus atstatydintas

veidas.lt

Vidaus reikalų ministras liberalcentristas Raimundas Palaitis teigia esąs patenkintas viceministro Stanislovo Liutkevičiaus darbu ir bent kol kas jo atleisti iš pareigų neketina. Priekaištų viceministrui išsakiusio premjero patarėjo Gintaro Kalinausko veiksmus ministras pavadino nekorektiškais.

“Tai politinio asmeninio pasitikėjimo valstybės tarnautojas, ir kai aš nuspręsiu (dėl atleidimo – BNS), tada ir pasakysiu”, – ketvirtadienį žurnalistams sakė vidaus reikalų ministras.

Jis pareiškė manąs, kad S.Liutkevičius dirba gerai ir jokių veiksmų dėl viceministro karjeros R.Palaitis kol kas neketina imtis.

“Mane jo darbas tenkina. Kol kas jokių žingsnių nesiruošiu daryti. Mano supratimu, premjero patarėjo viešoje erdvėje paskleistos šnekos yra šiek tiek nekorektiškos”, – sakė ministras.

Be to, jis pabrėžė, kad G.Kalinausko vadovautos darbo grupės išvadų jis nematęs, o Vidaus reikalų ministerijos atstovai dirbti į ją nebuvo pakviesti.

“Man iš tikrųjų labai keista. Toks pavyzdys, eina kalba apie ekonominius, finansinius nusikaltimus, tai yra kontrabandą. Visi žinote, kad didžiausias kontrabandos kiekis ateina ne plunkdant upe maišelius su cigaretėmis, o važiuojant sunkvežimiais per muitinės postus. Vadinasi, pagrindinė atsakomybė yra muitinei. Muitinės pavaldumas yra Finansų ministerija. Į šią grupę finansų viceministras įtraukiamas, o šnekama apie FNTT, kuri prie Vidaus reikalų ministerijos”, – stebėjosi vidaus reikalų ministras.

Premjeras Andrius Kubilius savo ruožtu tvirtino sąmoningai į darbo grupę neįtraukęs Vidaus reikalų ministerijos atstovų.

“Sąmoningai tokį sprendimą padariau, nes tai liečia vieną iš institucijų, kuri veikia ministerijos žinyboje (…) Kad tyrimas būtų objektyvesnis, mums atrodė, kad geriau tą tyrimą apibendrinti tokiu būdu, kokiu padarėme”, – sakė jis.

Vyriausybės vadovas deklaravo, kad asmeniškai ministru R.Palaičiu jis pasitiki.

Premjeras pabrėžė, kad bus peržiūrėta visų institucijų veikla. “Nes problemas matome ne tik tas, kurias čia kalbame. Džiaugiuosi, kad teisėsaugos institucijos tinkamai sureaguoja į Ignalinos atominės elektrinės uždarymo fondo ligšiolinės veiklos neskaidrumus. Bet tam reikia sistemų postūmių. Matau, kad permainos reikalingos gana didelės. Kokios permainos – dar nematau aiškių atsakymų”, – kalbėjo A.Kubilius.

Tuo metu R.Palaitis teigė, kad premjero patarėjo vadovautos darbo grupės išvadas peržiūrės Vidaus reikalų ministerijos specialistai ir padarys savo analizę.

“Mano įsitikinimu, ten (Vyriausybės darbo grupėje – BNS) daugiau filosofai dirbo prie šios medžiagos. Mūsų specialistai pažiūrės, bus išvados, bus atsakymai. Mano žiniomis, šis klausimas bus svarstomas Vyriausybės posėdyje”, – kalbėjo R.Palaitis.

Paklaustas, kaip gali dirbti Vyriausybėje, kurioje nepasitikima jo vadovaujamos ministerijos vadovybe, R.Palaitis pripažino, kad jam keistai atrodo tokia pozicija.

“Kol kas tai ne premjero žodžiai, kol kas tai yra premjero patarėjo žodžiai. Aš lygiai taip pat galiu pasakyti: “aš nepasitikiu premjero patarėju”. Bet tai nieko nereiškia”, – samprotavo vidaus reikalų ministras.

Trečiadienį paskelbta, kad ekonominių ir finansinių nusikaltimų tyrimo sistemos funkcionavimą analizavusi darbo grupė pasiūlė įvertinti vidaus reikalų viceministro S.Liutkevičiaus, atsakingo už Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) ir Valstybinės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) veiklos priežiūrą, atsakomybę.

“Daugiausiai abejonių galbūt kelia vidaus reikalų viceministras, kuris nuo 2005 metų kuruoja ir prižiūri FNTT ir VSAT veiklą. Iš tikrųjų atsakomybę reikėtų įvertinti, nes susipažinus su Valstybės kontrolės ir Generalinės prokuratūros išvadomis, akivaizdu, kad FNTT dirbo tikrai nepatenkinamai, yra daug taisytinų dalykų, yra daug klaustukų”, – trečiadienį BNS sakė vyriausybinės darbo grupės vadovas, premjero patarėjas Gintaras Kalinauskas.

Išvadose teigiama, kad “FNTT pareigūnai ir apylinkių bei apygardų prokurorai kartu veikdami skaido ikiteisminius tyrimus į atskirus epizodus, dirbtinai didina ikiteisminių tyrimų skaičių, kvalifikuoja valstybei padarytą žalą kaip mažesnę ir leidžia asmenims išvengti griežtų sankcijų”.

Išvadose sakoma, kad Valstybės kontrolės ir Valstybinės mokesčių inspekcijos duomenimis, dėl vengimo mokėti pridėtinės vertės mokestį (PVM) 2006-2008 metais negautų pajamų galėtų sudaryti nuo 615 iki 920 mln. litų, t. y. tiek pinigų galėjo atsirasti šešėlyje. Tuo metu FNTT nurodo, kad dėl jų atliktų ikiteisminių tyrimų į biudžetą sumokėta 8,2 mln. litų.

Darbo grupės išvadose pabrėžiama ir tai, kad kontrabandos mastai per pastaruosius metus išaugo apie 40 proc., tuo metu dėl nusikalstamu būdu įgytų pinigų ar turto legalizavimo ikiteisminių tyrimų skaičius 2003-2009 metais sudarė 15, iš jų 9 tyrimai nutraukti, 2 bylos perduotos teismui, 2 asmenys nuteisti.

FNTT vadovas Romualdas Boreika sulaukęs po premjero Andriaus Kubiliaus kritikos praėjusią savaitę parašė atsistatydinimo pareiškimą.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...