2011 Gegužės 25

Vokietijoje bus atšaukta 700 skrydžių

veidas.lt

AFP

Europos oro eismo kontrolės organizacija “Eurocontrol” pranešė, kad trečiadienį dėl vulkaninių pelenų debesies, atslinkusio nuo Islandijos, Vokietijoje bus atšaukta apie 700 skrydžių.

Jeigu šios prognozės pasitvirtins, bus atšaukta apie dešimtadalis kasdien Vokietijos oro uostuose aptarnaujamų skrydžių.

Briuselyje įsikūrusi “Eurocontrol” nurodė, kad šiuos sutrikimus sukėlė dulkių debesis, pasklidęs iš Islandijos Grimsviotno ugnikalnio ir per Didžiąją Britaniją bei Šiaurės jūrą pasiekęs Vokietiją.

“Dabar numatome, kad šiandien Vokietijoje bus atšaukti 700 skrydžių, kurių paprastai būna apie 8 000, o visoje Europoje 29 tūkst.”, – sakoma “Eurocontrol” puslapyje socialiniame tinkle “Twitter” paskelbtame pranešime.

Vokietijos susisiekimo ministras Peteris Ramsaueris (Pėteris Ramzaueris) visuomeninei televizijai ARD sakė, kad vulkaninių uolienų dalelių, kurias išmetė šeštadienį išsiveržęs Grimsviotno ugnikalnis, koncentracija ore vėliau trečiadienį turėtų sumažėti.

Didžiųjų Vokietijos oro uostų – Frankfurto ir Miuncheno – darbas nebuvo sutrikdytas.

Specialistai prognozuoja, kad vulkaninių pelenų debesys dar gali paveikti skrydžius Lenkijoje ir Skandinavijos šalyse.

Antradienį dėl ugnikalnio pelenų debesies buvo atšaukti maždaug 500 skrydžių Didžiojoje Britanijoje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...