2011 Gegužės 17

Vokietijai suprantamas Lietuvos nerimas

veidas.lt

BFL

Seimo Pirmininkė Irena Degutienė, susitikusi su Vokietijos Bundestago Pirmininku prof. dr. Norbertu Lamertu (Norbert Lammert), aptarė energetikos klausimus, kalbėjo apie dvišalį kultūrinį bendradarbiavimą.

Seimo Pirmininkė pažymėjo, kad Lietuvai šiuo metu didžiausią rūpestį kelia prie pat Lietuvos sienų Baltarusijos ir Rusijos planuojamos statyti atominės elektrinės (AE).

“Baltarusijos pasirinkta prioritetinė AE statybos aikštelė Astravo rajone yra labai arti mūsų sostinės Vilniaus, nutolusi vos per 53 kilometrus, ir jos parinkimo kriterijai neaiškūs ir neapibrėžti. Tai kelią didelį susirūpinimą”, – sakė I. Degutienė.

N. Lamertas pažymėjo, kad Vokietijai yra suprantamas Lietuvos nerimas, nes ir šalia Vokietijos sienų veikia senos kaimyninių valstybių jėgainės, kurių uždaryti nesirengiama.

Susitikime buvo domėtasi Vokietijos pozicija dėl Europos Sąjungos planų ateityje pirkti elektros energiją iš naujųjų Baltarusijos ir ypač Rusijos atominių elektrinių ir pasiūlymų ES lygiu apriboti ar apmokestinti elektros importą iš saugumo standartų neatitinkančių trečiųjų šalių branduolinių jėgainių.

Vokietijos Bundestago Pirmininkas pabrėžė negalintis kalbėti visos Europos Sąjungos vardu, tačiau išreiškė įsitikinimą, kad niekas ES nenori būti priklausomas nuo energetinių šaltinių Rusijoje ar Baltarusijoje.

“Lietuva galėtų parodyti iniciatyvą ir pasiekti bendros aiškios Europos Sąjungos pozicijos, kad ES nepirks elektros energijos iš šių dviejų atominių elektrinių Baltarusijoje ir Kaliningrado srityje. Manau, kad mums pavyktų dėl to sutarti”, – sakė N. Lamertas.

Susitikimo metu pažymėta, kad Lietuvos ir Vokietijos santykiai yra pakankamai intensyvūs, o šie metai yra išskirtiniai, nes minimas diplomatinių santykių atkūrimo dvidešimtmetis.

Lietuvoje viešintis Vokietijos Bundestago Pirmininkas N. Lamertas antradienį pasakė kalbą Seimo plenariniame posėdyje.

Antradienį Prezidento rūmuose delegaciją iš Vokietijos priims Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Svečiai aplankys Vilniaus universitetą. Seime, Konstitucijos salėje, delegacija susitiks su Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Vokietijos Federacine Respublika grupės nariais.

Lankydamiesi Panerių memorialiniame muziejuje svečiai padės vainiką prie paminklo holokausto aukoms atminti, susitiks su žydų bendruomenės nariais.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...