2010 Gruodžio 03

Užsienis

Vokiečiai pašalino informaciją nutekinusį narį

veidas.lt

Viena iš Vokietijos valdančiosios koalicijos partijų ketvirtadienį pranešė pašalinusi iš posto vieną aukšto rango pareigūną, kuris teikė slaptą informaciją JAV ambasadai, kai apie šį šaltinį ankščiau šią savaitę pranešė tinklalapis “WikiLeaks”.

Laisvųjų demokratų partijos (FDP) vadovo, Vokietijos vicekanclerio ir užsienio reikalų ministro Guido Westerwelle (Gvido Vestervelės) administracijos vadovas Helmutas Metzneris (Helmutas Mecneris) buvo įvardytas kaip šaltinis, nutekinęs informaciją apie pernai spalį vykusias derybas dėl valdančiosios koalicijos formavimo.

“FDP federalinės būstinės administracijos darbuotojas, kuris prisipažino palaikęs ryšius su JAV ambasada Berlyne, buvo atleistas iš FDP pirmininko administracijos vadovo pareigų abipusiu sutarimu”, – sakoma lakoniškame partijos atstovo pranešime.

Šią savaitę “WikiLeaks” paviešinti JAV diplomatinio susirašinėjimo dokumentai rodo, kad FDP “kurmis” reguliariai teikdavo JAV ambasadai informaciją apie derybas tarp jo partijos ir Vokietijos kanclerės Angelos Merkel konservatyvaus bloko.

Šiuose dokumentuose JAV ambasadorius Berlyne Philipas Murphy (Filipas Merfis) informatorių vadino “jaunu ir kylančiu” darbuotoju, ištikimu FDP, kuris užsirašinėdavo pastabas per derybų maratoną.

Tarp nutekintos informacijos buvo vienas triuškinamas pranešimas apie koalicijos partnerių vidinius nesutarimus dėl nusiginklavimo.

G.Westerwelle ragino naująją vyriausybę reikalauti, kad Jungtinės Valstijos išgabentų visus Vokietijoje dislokuojamus branduolinius ginklus, tačiau A.Merkel šį prašymą vadino beprasmiu, jeigu nebus susitarta dėl platesnės tarptautinės iniciatyvos.

Dokumentuose taip pat rašoma, kad Vokietijos konservatorių veteraną Wolfgangą Schaeuble (Volfgangą Šoiblę), dabartinį finansų ministrą, “kurmis” vadino neurotiku ir “piktu seniu”. Informatorius taip pat perdavė amerikiečiams kai kurių derybų dokumentų kopijas.

Kaip rašo Vokietijos dienraštis “Frankfurter Allgemeine Zeitung”, dėl paviešintų faktų iš posto pašalintas 41 metų H.Metzneris išliks partijos nariu.

Pirmadienį G.Westerwelle sakė žurnalistams netikintis, kad jo partijoje veikia šnipas.

“Aš tokiomis istorijomis netikiu”, – pabrėžė jis, pridūręs, kad “vis dar tvirtai tiki visa FDP komanda, ypač dalyvavusiais koalicijos derybose”.

“WikiLeaks” paskelbtuose slaptuose dokumentuose G.Westerwelle griežtai kritikuojamas, o JAV diplomatai jį vadino nekompetentingu, pasipūtusiu ir nusistačiusiu prieš Ameriką.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...