2011 Balandžio 04

Teisėsauga

Vogtų mašinų sulaikoma dukart daugiau

veidas.lt

Šiemet vogtų mašinų pasienyje sulaikyta dukart daugiau nei per tą patį laikotarpį pernai, teigia Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Šiemet pasieniečiai sulaikė 59 mašinas, kuriomis bandyta vykti per Lietuvos sieną. Pernai pasienyje per tą patį laikotarpį sulaikyti 28 tokie automobiliai.

“Neabejojama, kad per Lenkiją į šalį įvežama kur kas daugiau vogtų mašinų, nes pasienyje su šia šalimi VSAT pareigūnai patikrina tik apie 1 proc. visų automobilių. Abiem šalims tapus Šengeno erdvės narėmis nuolatinė kontrolė čia buvo panaikinta, todėl dabar pasieniečiai čia gali atlikti tik retus pasirinktinius patikrinimus”, – teigiama pasieniečių pranešime.

Vien praėjusį savaitgalį pasieniečiai sulaikė du Prancūzijoje ir Belgijoje pavogtus 2007 metų laidos automobilius, gabentus į Lietuvą. Juos vairavę tauragiškis ir kaunietis buvo uždaryti į areštinę.

Šeštadienį VSAT Lazdijų rinktinės Kalvarijos užkardos pareigūnai Kalvarijos savivaldybėje, kelyje Suvalkai – Marijampolė, sustabdė iš Lenkijos įvažiuojantį automobilį “Renault Scenic”. Mašiną prancūziškais numeriais vairavo 31-erių Tauragės gyventojas.

Tikrinamas pasieniečių vairuotojas pateikė kopijuotą automobilio registracijos liudijimą, kuris, kaip nustatė VSAT pareigūnai, priklauso kitam tos pačios markės automobiliui. Netrukus pasieniečiai nustatė, kad šis sustabdytas 2007 metų laidos “Renault Scenic” nuo kovo 24 dienos kaip vogtas yra ieškomas Prancūzijoje.

Sekmadienį toje pačioje vietoje Kalvarijos savivaldybėje Lazdijų rinktinės pasieniečiai sustabdė į Lietuvą įvažiuojantį “Volkswagen Touran” lietuviškais numeriais. Jį vairavęs dvidešimtmetis kaunietis neturėjo mašinos registracijos liudijimo. Vairuotojo durelių spynelėje pasieniečiai pamatė laužimo pėdsakų.

Pagal automobilio duomenis VSAT pareigūnai nustatė, kad 2007 metų laidos “Volkswagen Touran” nuo kovo 30 dienos yra ieškomas kaip vogtas Belgijoje. Taip pat nustatyta, kad ant jo užkabinti lietuviški numeriai Lietuvoje yra paskelbti kaip pamesti ar pavogti.

Abiem atvejais VSAT Lazdijų rinktinėje dėl nusikalstamu būdu gauto turto įgijimo ar realizavimo pradėti ikiteisminiai tyrimai. Abu automobiliai saugomi Kalvarijos užkardoje.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...