2011 Birželio 30

Visuomenininkai ragina neatšaukti alkoholio reklamos draudimo

veidas.lt

BFL

Grupė visuomenininkų kreipiasi į prezidentę Dalią Grybauskaitę ir Seimą ragindami neleisti atšaukti 2012 metais turinčio įsigalioti visiško alkoholio reklamos draudimo.

“Prašome ne tik išsaugoti numatytą alkoholinių gėrimų reklamos draudimą, bet ir imtis kitų priemonių, kad būtų apsaugota visuomenės sveikata”, – teigiama kreipimesi, kurį pasirašė 25 visuomenės veikėjai.

Tarp pasirašiusiųjų – filosofai Krescencijus Stoškus ir Romualdas Ozolas, reformatų kunigas Tomas Šernas, režisierius Vytautas V. Landsbergis, Kauno arkivyskupas Sigitas Tamkevičius.

Ketvirtadienį spaudos konferencijoje pristatant kreipimąsi V. V. Landsbergis teigė pastebėjęs, kad pastaraisiais metais galioję alkoholio reklamos ribojimai davė teigiamų rezultatų prevencijos srityje.

“Atsirado mada elgtis kitaip, kitaip negu elgiasi tėvai, negu elgiasi ta atseit brandi mūsų visuomenė. Bent Anykščiuose, kur aš gyvenu, ir važinėdamas matau, kad atsiranda gražus vaikų sąmoningumas. Suaugusių nepakeisime, dažnai juos reikia tiesiog gydyti, nes švietimas nebepadės, bet yra dar tokia prevencinė grupė jaunimas, kurią galima nuteikti”, – kalbėjo jis.

Visuomenininkus susiburti paskatino iniciatyvos Seime atšaukti 2012 metais turintį įsigalioti alkoholinių gėrimų reklamos viešojo informavimo priemonėse draudimą. Liberalesnes Alkoholio kontrolės įstatymo pataisas Seimui svarstyti yra pateikusi grupės parlamentarų. Tokioms pataisoms yra pritarta po pateikimo.

“Manome, kad toks Lietuvos politikų elgesys, kuomet viešai deklaruojant sveikos visuomenės siekius alkoholinių gėrimų reklamos draudimą siekiama atšaukti nesitarus su visuomene, yra akivaizdus tyčiojimasis iš viešai deklaruojamų vertybių. Tai, kad buvo tartasi tik su žiniasklaidos savininkais ir alkoholio gamintojais, parodo tikrąjį siūlomo sprendimo motyvą, o tas motyvas yra alkoholio gamintojų ir žiniasklaidos savininkų pelnas”, – teigia kreipimosi autoriai.

Kreipimąsi į Prezidentūrą ir Seimą ketinama išsiųsti ketvirtadienį.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...