2011 Gegužės 06

Visagino AE elektrą gamins 2020 metais

veidas.lt

BFL

Realūs naujos atominės elektrinės (AE) statybos darbai turi prasidėti 2014 metais, o 2020 metais jėgainė jau galėtų gaminti elektrą, penktadienį pareiškė premjeras Andrius Kubilius.

Pasak jo, derybos su potencialiais investuotojais vyksta konstruktyviai ir efektyviai.

“Pastatyta turi būti 2020 metais, jau turi gaminti elektrą. Realūs darbai turi prasidėti 2014 metais”, – žurnalistams Visagine sakė A. Kubilius, aplankęs planuojamos naujos AE vietą.

Pasak ministro pirmininko, pasirengimas Visagino jėgainės statybai vyksta “pilnu tempu”. “Matau visas galimybes vystyti mūsų projektą”, – kalbėjo A. Kubilius.

Lietuvos privalumais įgyvendinti projektą premjeras įvardijo įstatyminės bazės sutvarkymą, patirtį, infrastruktūrą.

Lietuva šiuo metu vykdo tiesiogines derybas su potencialiais investuotojais – užsienio kompanijomis. Tikimasi, kad prie projekto taip pat prisidės Latvija, Estija ir Lenkija.

“Su strateginiais investuotojais tiesioginės derybos, kiek žinau, vyksta taip pat labai konstruktyviai. Labai svarbu, kad mūsų projektas yra regioninis, regioniniai partneriai taip yra gerai informuoti, todėl projektas yra labai atviras ir skaidrus”, – kalbėjo A. Kubilius.

Premjero teigimu, Visagino AE projekto svarbą gerai supranta ir Europos Sąjungos vadovybė.

Jis pakartojo, kad priešingai nei kaimyninių šalių planuojamų AE atveju, yra žinoma, kad Visagino AE elektra bus parduodama Baltijos šalių rinkoje.

“Rinkai parduosime, Baltijos rinkai. Skirtingai nuo kitų pretenduojančių tariamai į galimus pardavėjus šitai rinkai, mes tikrai žinome ir su regioniniais partneriais esame sutarę, kad Baltijos šalių rinka bus ne tik sėkmingai plėtojama, kad ji turi pati apsirūpinti energetiniais gamybos pajėgumais”, – sakė premjeras.

“Poreikis energijai mūsų regione yra tikrai nemažas”, – pridūrė Vyriausybės vadovas.

Pasak A. Kubiliaus, dabar kalbama apie vieną reaktorių, kurio galia galėtų būti 1700 megavatų: “3400 megavatų gali būti maksimali galia. Mes kol kas kalbame apie vieną reaktorių ir žinote, kad to vieno reaktoriaus galia gali būti pusė to”.

Premjeras sakė, kad entuziastingai naujos branduolinės jėgainės atžvilgiu yra nusiteikusi ir Visagino savivaldybė.

Paklaustas, kas būtų, jei derybos su galimais investuotojais nepavyktų, A. Kubilius atsakė: ”Taip būti negali”.

“Derybos su strateginiu investuotoju vyksta efektyviai, todėl mes ir lankomės čia. Žinojome, kad Visagino AE derybinė grupė labai rimtai ruošiasi statyboms, tad atvažiavome savo kabinetinį žinojimą papildyti praktinėmis žiniomis”, – kiek vėliau išplatintame pranešime spaudai pareiškė A.Kubilius.

Tiesioginės derybos su galimais investuotojai pradėtos, kai pernai rudenį Pietų Korėjos bendrovė KEPCO pasitraukė iš strateginio investuotojo konkurso. Dabar galimi investuotojai viešai neatskleidžiami.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...