2012 Liepos 17

Vis daugiau įmonių jungiasi prie skaidraus verslo iniciatyvos „Baltoji banga“

veidas.lt


Šių metų liepos 16 dieną įvyko „Transparency International“ Lietuvos skyriaus ir „Baltosios bangos“ organizuojama diskusija su ekspertais „Kokio skaidrumo nori Lietuvos verslas?“ Diskusijos metu buvo pristatyta pasaulinė antikorupcijos praktika ir verslo skaidrumo tyrimas. Po diskusijos su ekspertais ir įdomių pranešimų buvo įteikti pažymėjimai 5 įmonėms, prisijungusioms prie skaidraus verslo iniciatyvos „Baltoji banga“.

„Vis daugiau Lietuvos įmonių jungiasi prie skaidraus verslo iniciatyvos, o tai rodo, kad neskaidriam verslui mūsų šalyje veikti tampa vis sudėtingiau“, – sako „Baltosios bangos“ Tarybos pirmininkė Rūta Skyrienė. Pasak jos, aktyvūs veiksmai, bendros pastangos ir įkvepiantys pavyzdžiai didina verslininkų dėmesį verslo skaidrumu ir skatina jų sąmoningumą.

Nuo šiol „Baltosios bangos“ skiriamaisiais ženklais galės didžiuotis bendrovės „Aga“, „Ekononovus“, „Vesiga“, „Litnobiles“ ir „Hesi group“. Įgydamos „Baltosios bangos“ ženklą įmonės viešai pareiškia, kad jos nemoka nelegalių atlyginimų, skaidriai vykdo viešuosius pirkimus, moka mokesčius ir prisiima atsakomybę dėl skaidraus verslo vykdymo.

„Mokesčių mokėjimas ir nuosekli politika užtikrina jautriausių valstybės grandžių gyvybingumą. Juk darželiai, mokyklos, senelių namai ir kitos valstybės įstaigos taip pat naudojasi ir verslo teikiama nauda“, – teigia „Aga“ tiesioginių pardavimų direktorius Albinas Dabrovolskas. Jo teigimu, skaidrumas privataus verslo įmonėms svarbus tuo, kad leidžia rinkos dalyviams konkuruoti vienodomis sąlygomis.

„Džiaugiamės prisijungę prie „Baltosios Bangos“, nes manome, kad tik skaidrus verslas gali kurti ilgalaikę sėkmę ir teikti pasitenkinimą, klientams, darbuotojams bei vadovams. Vadovaudamiesi šiuo principu, dedame visokeriopas pastangas ir siekiame, kad ateityje Lietuvoje būtų tik skaidrios įmonės“, – sako „Ekonovus“ generalinis direktorius Alvydas Danyla.

„Dievo įsakymas „nevok“ turėtų galioti ne tik tikintiems žmonėms, bet ir visiems dirbantiems, o ypač kuriantiems. Verslas taip pat yra kūryba, o „Daumantų“ pagardų gamintojams svarbiausia vertybė – sąžiningumas“, – teigia bendrovės „Vesiga“ direktorius Saulius Grinkevičius. Jo manymu, tie, kas neskaidriai moka mokesčius ar kitais neteisėtais būdais bando kurti verslą, apvagia visuomenę, o labiausiai – save.

„Baltoji banga“ – tai įmones ir organizacijas, remiančias skaidrią ir atsakingą verslo praktiką iniciatyva, šiandien jungianti daugiau nei 40 Lietuvos įmonių, tarp jų TEO LT, Rimi Lietuva, Omnitel, VSA Vilnius, Energetikų mokymo centras, Traidenis ir daugelį kitų. Šios įmonės deklaruoja skaidrią darbo užmokesčio politiką, skaidriai dalyvauja konkursuose ir viešuosiuose pirkimuose, moka mokesčius pagal LR numatytus įstatymus. Kviečiame prisijungti naujus narius!

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...