2012 Liepos 01

Vis daugiau aukštųjų mokyklų siūlo nuotolines studijas

veidas.lt


Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) tapo pirmuoju universitetu Lietuvoje, pasiūliusiu inžineriją mokytis visiškai nuotoliniu būdu.

Šias nuotolines mechanikos inžinerijos bei statybos technologijų ir valdymo pirmos pakopos studijas studentai galės rinktis jau nuo rugsėjo 1-osios. Pasak VGTU studijų prorektoriaus Romualdo Kliuko, šis studijų procesas bus valdomas ir administruojamas virtualioje studijų aplinkoje „Moodle“, studijoms bus naudojamos visos moderniausios komunikacijos bei informacijos sklaidos priemonės. Pavyzdžiui, paskaitos bus filmuojamos ir pateikiamos kaip vaizdinė medžiaga, laboratoriniai darbai bus vizualizuojami naudojantis grafiniais redaktoriais, o savarankiškai studentai galės dirbti naudodamiesi inžinieriams ruošti skirtomis taikomosiomis programomis, elektroninėmis knygomis, mokslinių straipsnių ir duomenų bazėmis.
Beje, VGTU – ne vienintelė aukštojo mokslo įstaiga, kurioje, bakalauro ar magistro laipsnį galima įgyti nuotoliniu būdu. Tarkime, Mykolo Romerio universitete nuotoliniu būdu galima studijuoti įstaigų ir įmonių administravimą, o Kauno technologijos universitetas siūlo nuotolinio mokymosi informacinių technologijų magistrantūrą.
Nuotoliniu būdu mokytis gali ir kitų aukštųjų mokyklų bei kolegijų studentai. Tokią galimybę siūlo ir Tarptautinė teisės bei verslo aukštojo mokykla, ir Vakarų Lietuvos verslo kolegija, ir Klaipėdos verslo kolegija ir kitos mokymo įstaigos.
Beje, įdomu tai, kad nuotoliniu būdu mokytis gali net ir vidurinio mokslo diplomo siekiantys jaunuoliai. Pavyzdžiui, Vilniuje tokią galimybę vyresniųjų klasių moksleiviams siūlo Vilniaus Ozo vidurinė mokykla.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...