2011 Balandžio 04

Virtruali prekyba

Virtualūs prekybininkai: grąžinimo terminą pailginus iki 14 dienų, prasidės piktnaudžiavimai

veidas.lt

Elektroninės prekybos atstovai privalės įsipareigoti, per kiek laiko pristato prekę, o jeigu pardavėjas tokių įsipareigojimų nesilaikys, pirkėjas turės teisę vienašališkai nutraukti sutartį ir susigrąžinti visus sumokėtus pinigus.

Be to, pirkėjas per 14 dienų. galės gražinti prekę nenurodydamas priežasties. Tai labiausiai glumina virtualiosios erdvės prekybininkus, pirmadienį rašo dienraštis “Verslo žinios”.

“Šiuo metu pirkėjas gali grąžinti prekę per 7 dienas ir dėl to nesipiktiname. Bijome, kad grąžinimo terminą pailginus iki 14 dienų prasidės piktnaudžiavimas. Pavyzdžiui, prieš važiuodami į turistinį žygį žmonės pirks palapines ir grįžę namo jas atiduos atgal. Norėtųsi, kad būtų ir reglamentas, kaip elgtis, jei prekė sugadinta ar panaudota”, – aiškina parduotuvės “imk.lt” vadovas, Lietuvos elektroninės prekybos įmonių asociacijos koordinatorius Jurgis Gylys.

Lietuvos prekybininkai internetu sako, kad dėl daugumos reikalavimų jie neprieštarauja, tačiau patenka į dviprasmišką padėtį – santykius su pirkėjais įstatymai reglamentuoja, tačiau už viską atsako tik parduotuvės savininkas, nes jo santykiai su tiekėjais nėra reglamentuoti ir rizika nedalinama. Jei, tarkim, prekė grąžinama, tik nuo didmenininko geros valios priklauso, ar ją reikės pasilikti pardavėjui, ar bus galima grąžinti tiekėjui.

Pavyzdžiui, parduotuvės privalės priimti atgal vieną kartą naudotą barzdaskutę, jeigu pirkėjas skundžiasi, kad prietaisas peša. Kur dėti tokį daiktą, niekas nežino.

Vartotojų teisių apsaugos tarnyba siūlo juos parduoti kaip naudotus daiktus arba rengti išpardavimus.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...