2015 Rugpjūčio 14

Virš Anykščių sirpsta „Purpurinis vakaras“

veidas.lt

Aštuntąjį kartą Anykščiai tapo dainuojamosios poezijos gerbėjų Meka – ketvirtadienio vakarą čia prasidėjo nacionalinis bardų festivalis „Purpurinis vakaras“.

Vyskupo skvere gausiai susirinkusius miesto gyventojus bei svečius muzikinių atlaidų proga sveikino pirmieji festivalio šaukliai: klausytojams jau pažįstama anykštėnė Deimantė Kavaliauskaitė bei festivalio senbuvis Žilvinas Ališauskas. Po nuotaikingų pasirodymų scena atiteko prisiekusiam romantikui Vygantui Kazlauskui bei jo programai „Miesto vaikas“. Pritariantys Tomo Varnagirio gitaros ir Martyno Norvilo akordeono garsai iki kraštų pripildė dainininko meistriškai patiektą lietuviškai prancūziško muzikinio kokteilio taurę, kurią su malonumu skanavo ir nuolatiniai festivalio lankytojai, ir atradusieji jį pirmą kartą.

Dvejomis kalbomis prasidėjęs „Purpurinis vakaras“ penktadienį savo svečius kvies į pasimatymą net su trimis meno mūzomis. Šiuolaikinės dailės gerbėjų akis džiugins Anykščių menų inkubatoriuje atidaroma tapybos paroda „Patirčių dimensijos“, poezijos alkį viešojoje bibliotekoje malšins eiliuoto žodžio meistrai, dieną užbaigs Dainuvos slėnį suvirpinsiantys jaunųjų dainuojamosios poezijos atlikėjų balsai. Vieni jų – 2013 m. susikūrusi keturių Nemenčinės Gedimino gimnazijos moksleivių grupė „Laisvės skrydis“. Dalyvavę jau ne viename dainuojamosios poezijos konkurse, kuriuose laimėtos nominacijos už aranžuotę bei kūrybinius ieškojimus, talentingi jaunuoliai tiki suradę savo nišą bardų muzikos pasaulyje. „Džiaukis kiekviena diena ir tuo, ką turi“, – tokia savo muzikos nešama žinia Anykščius sveikins „Purpurinio vakaro“ debiutantai.

Debiutų didžiajame penktadienio vakaro koncerte bus ir daugiau: pirmąkart festivalio sceną drebins patrakusi „Antikvarinių Kašpirovskio Dantų“ kompanija bei subtilioji Aistė Smilgevičiūtė su akustine „Skyle“. Vietoj lopšinės vidurnaktį Anykščių koplyčioje skambės lietuvių ir japonų poezija.

Šeštadienis žada apjungti intriguojančias naujienas ir jaukias tradicijas. Dieninė programa vyks Anykščių kultūros centro erdvėse: mažieji festivalio svečiai su tėveliais kviečiami į koncertą „Vaikų ir bardų vidudienis“, vyresniųjų laukia susitikimas su mediniu berniuku spektaklyje „Pinokio kronikos“, kino gurmanams režisierius Audrius Stonys pristatys savo kūrybą.

Didžiajame festivalio pabaigos koncerte Dainuvos slėnyje – visas būrys išsiilgtų žymiausių bardų muzikos žanro puoselėtojų. Su nekantrumu laukiama iki šiol neregėto brolių Andriaus ir Martyno Bialobžeskių dueto premjeros, nostalgija dvelkiančios Keistuolių teatro aktorių muzikinės grupės renesanso, dainuojančių Vilniaus aktorių pasirodymo.

Kaip visuomet, festivalio metu ant Šventosios upės kranto įsikurs palapinių miestelis. Daugiau nei pusė „Purpurinio vakaro“ renginių – nemokami. Išsami festivalio programa – www.purpurinisvakaras.lt

 

 

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...