2010 Rugpjūčio 31

Vairavimas

Virš 5 tūkstančių žmonių pasižadėjo nebūti “kelių ereliais”

veidas.lt

Šiandien, paskutinę vasaros dieną, simboliškai paminėta Susisiekimo ministerijos iniciatyvos „Sėkmės kelias“ pabaiga. Per du mėnesius „Sėkmės kelio“ sutartį, kuria pasižadėjo atsakingai elgtis kelyje, internete pasirašė daugiau nei 5000 abiturientų, vyresniųjų klasių moksleivių ir kitų, pritariančių iniciatyvai.

Saugaus eismo akcija vyko vasarą, kartu su mokyklose vykusiomis paskutinio skambučio ir išleistuvių šventėmis. „Sėkmės kelio“ sutartį pasirašę abiturientai prižadėjo „neliesti mašinos raktelių paragavus alkoholinių gėrimų“, „nesipuikuoti prieš draugus sugebėjimu iki dugno paspausti greičio pedalą“ ir skatinti taip pat elgtis savo draugus per išleistuvių šventes ir visą gyvenimą.

Anot Martyno Čerkausko, susisiekimo ministro patarėjo, jeigu vykdant šią iniciatyvą sumažėjo bent vienu „kelių ereliu“, tai jau galima laikyti sėkme.

„Pirmieji vairavimo metai yra rizikingi ne dėl to, kad jauni žmonės prasčiau vairuoja – tiesiog būna daug pagundų išmėginti automobilį, greičiau paspausti pedalą. Džiaugiamės, kad tiek daug jaunuolių akcijos metu simboliškai įsipareigojo saugoti save ir kitus kelyje. Manau, kad ieškodami dialogo galime išvengti daug skaudžių nelaimių“, – kalbėjo M. Čerkauskas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...