2012 Balandžio 21

Vilnius tituluotas Europos žmogžudžių sostine

veidas.lt

Vilnius – pavojingiausia Europos sostinė? Eurostato duomenimis, Vilniuje šimtui tūkstančių gyventojų tenka 7,9 žmogžudystės – tai didžiausias rodiklis tarp Europos Sąjungos sostinių.

Remdamosi šiais duomenimis, kai kurios užsienio žiniasklaidos priemonės jau titulavo Vilnių Europos žmogžudžių sostine.
Nuo Vilniaus šiek tiek atsilieka kaimyninės sostinės Ryga ir Talinas – jose šimtui tūkstančių gyventojų tenka po šešias žmogžudystes, trečioje vietoje atsidūrė Liuksemburgas (4,24 žmogžudystės), ketvirtoje – Amsterdamas (3,65), o penketuką užbaigia Briuselis (3,09).
Na, o šiuo požiūriu saugiausios Europos sostinės, remiantis 2009 m. nusikaltimų statistika, yra Valeta, Helsinkis, Madridas, Roma ir Viena. Kaip skelbia užsienio žiniasklaida, Maltos sostinėje Valetoje per pastaruosius kelerius metus nebuvo apskritai nė vieno žmogžudystės ar pagrobimo atvejo.
Lietuvos statistikos departamentas, reaguodamas į šią statistiką, išplatino pranešimą, kad įvairių šalių teisėsaugos ir teisėtvarkos sistemų funkcionavimo bei nusikaltimų apskaitos skirtumai gali turėti įtakos nusikalstamumo rodiklių palyginamumui. Tad toks palyginimas esą gali būti ne visai tikslus.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...