2011 Birželio 09

Vilniuje padaugėjo avarijų

veidas.lt

BFL

Eismo saugumo situacija Vilniaus mieste šiemet pastebimai pablogėjo.

Policijos duomenimis, per penkis mėnesius šiemet, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, eismo įvykių, kuriuose nukentėjo žmonės, sostinėje padaugėjo beveik ketvirtadaliu, žuvusiųjų – per pusę, sužeistųjų – aštuntadaliu.

Gegužę užfiksuotos 62 avarijos, pernai gegužę jų buvo beveik perpus mažiau – 35. Tą mėnesį sostinėje žuvo keturi žmonės (pernai vienas), sužeisti 72 žmonės (pernai 41). Konstatuota, kad labai padaugėjo nedrausmingų vairuotojų.

Reaguodama į blogėjančius rodiklius policija sostinėje rengiasi vykdyti dažnesnes prevencines akcijas.

Susisiekimo ministerijoje ketvirtadienį tartasi, ką daryti, kad avarijų, žuvusiųjų ir sužeistų žmonių skaičius vėl pradėtų mažėti.

Pasak Susisiekimo ministerijos pranešimo, posėdžio metu paaiškėjo, kad Vilniaus savivaldybė, kaip ir dauguma kitų Lietuvos miestų, neturi nuolat atnaujinimo avaringų ruožų ar juodųjų dėmių žemėlapio.

“Kai tiksliai nežinai avaringiausių gatvių ir priežasčių, dėl kurių įvyksta eismo įvykiai, sunku kompleksiškai spręsti eismo saugumo problemas, planuoti darbus”, – komentavo susisiekimo viceministras Rimvydas Vaštakas.

Dar viena problema – dauguma Vilniuje pastatytų greičio matuoklių neveikia, o ir užfiksavus eismo pažeidimą vairuotojai dažnai lieka nenubausti.

Ministerijos, Vilniaus miesto savivaldybės, policijos ir eismo saugumo atstovai sutarė artimiausiu metu parengti konkrečius siūlymus ar priemones, kurios padėtų pagerinti eismo saugumą mieste.

Susisiekimo ministerija eismo organizavimo problemas artimiausiu metu žada aptarti ir su kitų Lietuvos savivaldybių atstovais. Šių metų pradžioje žuvusiųjų keliuose pastebimai padaugėjo Varėnos, Elektrėnų, Trakų, Vilniaus, Kauno ir Molėtų rajonuose.

“Šiuo metu pastebima tokia tendencija: valstybinės reikšmės keliuose situacija gerėja, tuo metu kai kurių savivaldybių prižiūrimuose keliuose ar gatvėse ji negerėja arba prastėja”, – sakė R. Vaštakas.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...