2015 Balandžio 11

Vilniuje koncertuos M.Rostropovičiaus mokinys

veidas.lt

BFL

Šeštadienį, balandžio 11 d., 19 val. Nacionalinės filharmonijos scenoje pasirodys violončelės virtuozas Ivanas Monighetti – paskutinis legendinio rusų violončelininko Mstislavo Rostropovičiaus mokinys. Vilniuje I.Monighetti grieš Antoníno Dvořáko Koncertą violončelei ir orkestrui Nr.2, kurį itin mėgo ir čia yra atlikęs ir jo mokytojas.

I.Monighetti buvo ne tik paskutinis M.Rostropovičiaus studentas Maskvos valstybinėje Piotro Čaikovskio konservatorijoje, bet ir vienas mylimiausių jo mokinių. Su maestro I.Monighetti bendravo daug, o 1974-aisiais, prieš pat M.Rostropovičiui visam laikui išvykstant iš Sovietų Sąjungos, mokytojas savo mokiniui įteikė ypatingą atsisveikinimo dovaną – pasirūpino, kad būtent jam atitektų Amati violončelė, kuria griežė pats M.Rostropovičius, kol gavo legendinį Storionio instrumentą. Amati violončelė buvo tarsi dvasinė estafetė, perduota jaunam violončelininkui iš jo mokytojo rankų.

„Daugelis labai nustemba, kai pasakau, kad iš tikrųjų maestro niekada nemokė mūsų groti violončele. Violončelė jam pirmiausia buvo priemonė, skirta perteikti idėjas, hipnotizuojančius pavidalus, gilias būsenas ir taip paveikti klausytoją salėje – žmogų. Tokie buvo jo paties pasirodymai ir būtent to jis mokė savo studentus, – sako I.Monighetti. – Praktiškai niekuomet negrodavome vieno kūrinio daugiau nei vieną kartą, o į greitakalbe mums, mokiniams, beriamas pastabas turėdavome atsižvelgti čia ir dabar. M.Rostropovičius ir pats dirbo nežmoniškai greitai – koncertams pasiruošdavo per kelias dienas ar vos kelias valandas.“

Šiandien jau pats I.Monighetti vertinamas ir laukiamas garsiausiose pasaulio scenose, o jo įrašus leidžia prestižinės pasaulio kompanijos „Erato“, „Harmonia Mundi“, „Berlin Classics“ ir kt. Vienas iškiliausių lenkų kompozitorių Krzysztofas Pendereckis I.Monighetti yra pavadinęs fenomenaliu atlikėju.

Antroje M.Rostropovičiaus fondo inicijuojamo koncerto dalyje skambės Sergejaus Prokofjevo Siuita Nr.2 iš baleto „Romeo ir Džuljeta“. Ją atliks Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras, kuriam šį kartą diriguos svečias iš Italijos Walteris Attanasi.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...