2012 Kovo 03

Vilniuje keičiasi priėmimo į darželius tvarka

veidas.lt


Vilniečiams, norintiems užregistruoti vaiką į darželį, nuo šiol nebereikės nešioti prašymų į kiekvieną darželį. Nuo kovo vidurio tą bus galima padaryti Vilniaus miesto savivaldybėje užpildžius elektroninę formą arba internetu. Tėvai galės rinktis penkis darželius pagal gyvenamąją vietą ar tą ugdymo įstaigą, kuri yra arčiau darbo. Savivaldybės atstovai tikisi, kad tokia sistema bus skaidresnė ir paprastesnė tėvams.
„Prašymą reikės pildyti tik kartą ir jo niekur nereikės nešti. Be to, tėvai matys, kurioje eilės į darželį vietoje yra vaikas. O savivaldybei centralizuota sistema leis aiškiau planuoti ir matyti, koks yra darželių grupių poreikis“, – teigia savivaldybės Neformaliojo ugdymo skyriaus vedėja Daiva Želvienė. Ji sako, kad iki šiol nebuvo galima matyti, kokios yra realios eilės. Pavyzdžiui, šimtas vaikų užregistruoti į penkis darželius, tačiau tai nereiškia, kad eilėje laukia penki šimtai vaikų.
Vis dėlto centralizuota vaikų registravimo į darželius tvarka nesutrumpins laukiančiųjų vietos ikimokyklinio ugdymo įstaigoje eilių. Štai Kaune tokia sistema veikia jau keletą metų, tačiau, pasak Kauno miesto savivaldybės Švietimo ir ugdymo skyriaus vedėjo Antano Bagdono, dėl to daugiau vaikų nepatenka į darželius. „Matyti tik kaip juda eilė, tai skaidresnė sistema, padedanti išvengti atvejų, kai darželių direktorės priima vaikus ne pagal eilę“, – pastebi A.Bagdonas.
Jam antrina Vilniaus ikimokyklinių įstaigų vadovų asociacijos pirmininkė, Vilniaus lopšelio-darželio „Daigelis“ direktorė Tatjana Dvilevič: „Kai vienas žmogus kontroliuos eiles, bus išvengta nesąžiningų atvejų. Tai gera idėja, tačiau kol kas neaišku, kaip ši sistema veiks. Reikės laiko, kol tėveliai pripras prie naujos tvarkos.“
Beje, pasak T.Dvilevič, vaikų, kurie galės lankyti ugdymo įstaigas nuo šių metų rugsėjo mėnesio, sąrašai bus paskelbti vasaros viduryje. Prašymų, jau pateiktų darželiams, perrašyti nereikės. Prieš siųsdamos sąrašus į savivaldybę, darželių vadovės turi susisiekti su tėvais, kad jie patvirtintų, ar vaikas lankys ikimokyklinio ugdymo įstaigą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...