2012 Gegužės 28

Vilniuje išsikviesti taksi – vis sudėtingiau

veidas.lt


Nuo gegužės pradžios įsigaliojus naujoms taksi paslaugų kontrolės taisyklėms, pagal kurias taksistai privalo taksometrus registruoti Valstybinėje mokesčių inspekcijoje bei kasdien pildyti pajamų apskaitos žurnalą, taksi rinkoje įsivyravo chaosas.

Dabar išsikvietus taksi automobilį jo tenka laukti apie pusvalandį, o neretai net darbo dienos metu klientai išgirsta, kad laisvų vairuotojų nėra ir neaišku, kada kuris nors galės atvykti.
„Vilniuje maždaug trys šimtai taksi vairuotojų nuo gegužės pradžios nusprendė nebedirbti, mat naujoji tvarka jiems atrodo reikalaujanti per daug atsakomybės. Kiti galbūt tik laikinai nedirba, nes dar nepersiorientavo“, – paaiškino taksi paslaugų teikėjų asociacijos prezidentas Ričardas Kriukovas.
Jis apgailestauja, kad senoji sistema buvo visiškai sugriauta, o kol pradės veikti naujoji, praeis nemažai laiko. „Taksometrus prilyginus kasos aparatams, jie visi turi būti patikrinti. O tą Vilniuje atlieka viena įmonė, kurioje dirba vos trys darbuotojai. Vieną taksometrą jie tikrina maždaug pusvalandį, tad nusidriekia eilės. Vairuotojai gaišta laiką ir pildydami apskaitos žurnalus“, – kodėl šiuo metu sostinėje sudėtinga išsikviesti taksi, paaiškina R.Kriukovas.
Vilniaus miesto savivaldybės Miesto ūkio ir transporto departamento Miesto transporto skyriaus vedėjas Evaldas Matonis tvirtina, kad sostinėje taksi vairuotojų nesumažėjo. „Vairuotojai tiesiog keičia įmones. Įsigaliojus palankesnei mokesčių tvarkai, nemažai jų pradėjo užsiimti individualia veikla. Per keturis mėnesius tokių leidimų išduota apie septynis šimtus“, – informuoja E.Matonis.
Beje, rugsėjo mėnesį į gatves išriedės dar ir apie šimtą Vilniaus miesto savivaldybei priklausančių taksi automobilių „Vilnius veža“. „Jų kaina už kilometrą bus tokia pati kaip rinkoje, tačiau automobiliai bus nauji ir tvarkingi, vairuotojai labiau kontroliuojami, tad pavyks išvengti apgavysčių“, – žada E.Matonis.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...