2012 Vasario 09

Vilniuje pradėtas nemokamas taksi leidimų išdavimas

veidas.lt

Vilniaus miesto meras Artūras Zuokas šiandien ryte susitiko su taksistais ir aptarė susidariusią situaciją bei tarėsi, kaip kuo greičiau išspręsti susikaupusias problemas.

Taip pat priimti bendri sprendimai, kurie leis taksi vairuotojams pradėti legalų ir sąžiningą taksi verslą.

„Į susitikimą šiandien susirinko tikrieji žmonės, kurie kasdien dirba gatvėje. Mes atverčiame naują lapą, nuo kurios prasidės ir nauja taksi era. Visi kartu sieksime, kad paslaugos būtų teikiamos kokybiškai, sąžiningai, būtų mokami mokesčiai valstybei, taksi vairuotojai dirbtų ir uždirbtų. Galbūt ateityje kai kurie prisidės prie Vilniaus savivaldybės steigiamos taksi kompanijos. Žinoma, techninių problemų, kurias išspręsti reikia, yra nemažai, tačiau viskas juda į priekį. Šiandien pats kalbėjausi ir su Susisiekimo ministru Eligijumi Masiuliu, jis žadėjo, kad Rinkliavų įstatymas bus kuo skubiau teikiamas Vyriausybei“, – sakė Vilniaus meras A. Zuokas.

Jau nuo šiandien Vilniaus savivaldybė pradėjo dalinti laikinus nemokamus taksi leidimus. Leidimai išduodami savivaldybės pirmajame aukšte, prie 18 interesantų aptarnavimo langelio. Taksi vairuotojai turi turėti Valstybinės mokesčių inspekcijos pažymą dėl individualios veiklos, kuri išduodama nemokamai, automobilio techninį pasą, techninės apžiūros rezultatų kortelę, civilinės atsakomybės draudimą, vairuotojo gyvenamosios vietos deklaraciją. Jeigu automobilis nuomojamas – ir nuomos, lizingo sutartį.

Vilniaus savivaldybės įmonėje „Susisiekimo paslaugos“ per dešimt dienų planuojama įsteigti dispečerinę, kuri suvienys laikinuosius taksi leidimus gavusius vairuotojus. Vilniečiai galės taksi vairuotojus išsikviesti nauju trumpuoju taksi numeriu. Taip pat kalbėta apie vienodą taksi tarifą, kad keleiviai žinotų, kiek turi iš tikrųjų už taksi paslaugas mokėti.

Susitikimo su taksi vairuotojais metu taip pat svarstyta apie galimybę įkurti legaliai ir sąžiningai norinčių dirbti taksistų asociaciją ar profesinę sąjungą. Kol kas tolimesnius veiksmus su savivaldybės specialistais, meru ir taksi vairuotojais derins įkurta darbo grupė.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...