2010 Birželio 14

Turizmas

Vilniuje ir Kaune – turistų antplūdis

veidas.lt

Prasidėjus turizmo sezonui Vilniaus senamiesčio gatvėse girdėti vis daugiau užsienio kalbų – ir jau ne vien kaimynų lenkų. Į akis krinta tvarkingos japonų turistų grupės, nemažai kitų Azijos šalių svečių, daugėja ispanų, italų, pradeda rastis atsipalaidavusių, sportiškai apsirengusių amerikiečių būrelių.

Laisvai samdoma gide dirbanti, japonų kalbą mokanti Jūratė Besigirskienė patvirtina: į Lietuvą vėl pradėjo važiuoti japonų turistai. Tiksliau, jie renkasi turą į visas tris Baltijos šalis, neretai jį dar papildydami kelione į Lenkiją bei vizitu į Sankt Peterburgą. Iki krizės Vilnius per dieną sulaukdavo maždaug penkių japonų turistų grupių, tačiau sunkmetis ir visiškai sumenkę skrydžių tvarkaraščiai buvo padarę savo: tolimieji svečiai mus buvo pamiršę. “Tačiau dabar kai kuriomis dienomis vėl turime po tris grupes, pagerėjimas šį sezoną akivaizdus”, – džiaugiasi gidė.

Ji negaili gerų žodžių visai Japonijos turizmo infrastruktūrai. Dėl savo tautiečių labai stengiasi šios šalies vyriausybė, apmokanti kalbos kursus užsieniečiams gidams – tokius yra baigusi ir J.Besigirskienė. Gidė ir pačius japonų turistus mėgsta labiausiai iš visų savo klientų. Jie visada būna labai gerai pasiruošę kelionėms, yra labai mandagūs, punktualūs ir draugiški. “Kinų turistai, pamatę gintarą, sako, oi, tokios plastmasės yra ir pas mus, o japonai jau būna išsiaiškinę gintaro kilmę, žino visas romantines istorijas apie jį”, – skirtingas tautas lygina su turistais dirbanti moteris.

Vilniaus turizmo informacijos centro direktorė Jolanta Beniulienė taip pat konstatuoja, kad į Lietuvą pradėjo sugrįžti įvairesnių šalių turistai. Nuopelnus dėl to ji priskiria privačioms Lietuvos turizmo agentūroms, jau užmezgusioms tvirtus ryšius su užsienio šalių partneriais, padedančiais organizuoti įvažiuojamąjį turizmą į Lietuvą. “Ilgametis įdirbis ir jau vėl neblogas skrydžių tvarkaraštis – gerėjančių rezultatų priežastis”, – sako ji.

Direktorė dėsto, kad kiekvieno regiono turistai turi savo atvykimo į Lietuvą grafiką. Ištisus metus pas mus važiuoja tik vokiečiai, rusai ir japonai, lenkų antplūdis fiksuojamas nuo balandžio pabaigos ir per visą gegužę – tuomet Lenkijoje daug ilgųjų savaitgalių, o štai šaltmiriai ispanai ir italai pas mus lankosi dažniausiai tik vasarą.

Beje, smarkiai turistų pagausėjo ne tik Vilniuje, bet ir Kaune (ypač po to, kai “Ryanair” padidino maršrutų skaičių į Kauną ir iš jo), Klaipėdoje, Trakuose, Druskininkuose ir kituose regionuose.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...