2014 Balandžio 05

Vilniuje duris atvers pirmasis indie roko baras Lietuvoje

veidas.lt


Indie (nepriklausomo) roko kultūrą Lietuvoje puoselėjanti „Liverpool“ bendruomenė balandžio pabaigoje Vilniuje atidarys šios muzikos gerbėjams skirtą barą. Čia nuolat vyks koncertai ir roko vakarėliai, lankytojai galės patys išrinkti bare skambančią muziką, o dalis pinigų nuo baro apyvartos atiteks jaunoms Lietuvos muzikos grupėms.

„Liverpool“ baras įsikūrė netoli Seimo esančiame „Vilniaus vartų“ komplekse, adresu Gynėjų g. 14. Duris jis atvers balandžio 30 d., trečiadienį. Tai bus pirmasis būtent indie muzikai ir jos klausytojams skirtas baras Lietuvoje.

Muziką parinks patys lankytojai

Bare bus rengiami iš pradžių vietinių, o vėliau – ir užsienio grupių koncertai bei jau tradicija tapę indie roko vakarėliai „Liverpool party“. Bet kada užėjus į barą jame skambės indie roko ir jam artimų žanrų muzika, kurią galės parinkti patys klausytojai per specialiai tam sukurtą mobiliąją aplikaciją.

„Norime, kad lankytojai bare jaustųsi kaip namie, kur jie patys nusprendžia, kokios muzikos nori klausytis. Todėl kiekvienas atėjusysis galės pasirinkti norimą grupę iš didelio pačios „Liverpool“ komandos kruopščiai atrinkto sąrašo. Iš lankytojų parinktų grupių bus suformuojamas naujas grojaraštis, kurio drauge klausysis visi baro lankytojai“, – sistemos veikimo principą paaiškina vienas iš baro įkūrėjų Laurynas Zibolis.

Kiekvienas stiklas alaus – investicija į vietinę muziką

Tokioms Lietuvos indie grupėms kaip „Colours of Bubbles“, „Garbanotas Bosistas“ ar „Deeper Upper“ tramplinu į sėkmę tapusi „Liverpool“ bendruomenė ir toliau lieka ištikima siekiui auginti vietinę muziką.

Dėl to bare nuspręsta ne tik rengti jaunų vietinių grupių koncertus ir vakarėlius, bet ir tiesiogiai remti pačias grupes. Dalis sumos nuo kiekvieno bare parduoto gėrimo ir kitos apyvartos bus atidėta į specialų fondą. Jame sukaupti pinigai bus panaudoti Lietuvos indie roko muzikai skatinti: įrašų leidybai, specialių renginių organizavimui, kitokiai pagalbai grupėms.

Barą atidaro dėl idėjos, o ne iš išskaičiavimo

„Barą atidarome visų pirma dėl idėjos, o ne tiesiog siekdami komercinės naudos. Nenorime būti viena tų vietų, kurios bando sudominti kuo daugiau lankytojų, bet galų gale žmonėms tampa nebeaišku, į kur jie atėjo.

Neslepiame, kad „Liverpool“ baras yra skirtas nišinei auditorijai – indie roko mėgėjams ir jų draugams. Barą atidarome tiems žmonėms, kurie nenori tiesiog pagerti, bet kuriems rūpi gera muzika ir gera kompanija. Čia jie galės sutikti bendraminčių“, – sako kitas baro įkūrėjas Evaldas Taroza.

Liverpulis – ne tik muzikos, bet ir futbolo miestas, todėl bare bus skiriamas deramas dėmesys šiam daugelio indie muzikos mėgstamam sportui: bare bus galima stebėti futbolo transliacijas, žaisti stalo futbolą.

Ambicingiausias „Liverpool“ bendruomenės projektas

„The Beatles“ užauginusio Liverpulio miesto vardu pasivadinusi bendruomenė dar nuo 2007-ųjų puoselėja indie roko muzikos kultūrą Lietuvoje. Daugelis klausytojų būtent jos dėka atrado tokias grupes kaip „Arctic Monkeys“, „The Killers“ ar „Kings of Leon“, taip pat senesnius, jau kultinius britpop muzikos vardus „Oasis“ ar „Blur“.

Startavę 2007-aisiais liverpuliečiai nuolat rengia „Liverpool Party“ rokotekas didžiuosiuose Lietuvos miestuose, organizuoja Lietuvos indie roko grupių koncertus „Liverpool Live“, akustinių gitarų stovyklą „Live Camp“, taip pat naujos indie muzikos paieškoms skirtus vakarus „Liverpool Labs“.

Baras yra ambicingiausias ir didžiausias „Liverpool“ projektas. „Keliame sau aiškų tikslą – norime, kad tai būtų šiuolaikiškas baras, žinomas kiekvienam indie muzikos gerbėjui, o kartu ir svarbiausia platforma jauniems šio žanro muzikos atlikėjams Lietuvoje“, – apie baro tikslus kalba L. Zibolis.

Baro atidarymo metu planuojamas kelias dienas vyksiantis renginių ciklas. Apie jame vyksiančius renginius baro komanda informuos artimiausiu metu.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...