2011 Rugsėjo 01

Vilniuje atidaroma nauja mokykla

veidas.lt


Po ilgos pertraukos Vilniuje, Balsių mikrorajone, atidaryta nauja valstybinė mokykla, kurią šiemet lankys daugiau nei 600 vaikų.

Vos per 12 mėnesių ją pastatė ir toliau globoja “Merko statyba” ir “E.L.L. Kinnisvara AS” konsorciumas, iš kurio Vilniaus miesto savivaldybė viešosios ir privačios partnerystės principu statytą mokyklą išsipirks per daugiau nei 23 metus.

Balsiuose gyvena apie tūkstantį mokyklinio amžiaus vaikų, kuriems ši mokykla buvo labai reikalinga. “Džiaugiuosi, kad sutelkę geriausią patirtį ir visas jėgas pastatėme ją vos per vienerius metus. Tačiau šis projektas svarbus ir verslui, nes tai ženklas, kad Lietuvoje gali būti sėkmingai įgyvendinami viešosios ir privačios partnerystės projektai – politinės valios tokiam finansavimo būdui užtenka”, – sakė UAB “Merko statyba” generalinis direktorius Gediminas Tursa, kurio vadovaujama įmonė pastatė mokyklą.

Kol kas pagrindinės mokyklos statusą turinčios daugiau negu 800 vietų ugdymo įstaigos statytojų, vadovų, mokytojų ir moksleivių rugsėjo 1-ąją atvyko pasveikinti ir premjeras Andrius Kubilius bei Vilniaus miesto meras Artūras Zuokas.

“Džiaugiuosi, didžiuojuosi ir linkiu kuo geriausios kloties savo veiklą pradedančiai pirmajai naujai pastatytai mokyklai Vilniuje po Nepriklausomybės atkūrimo. Tai didelis visos Balsių bendruomenės pasiekimas ir jų ilgametės svajonės išsipildymas. Balsių bendruomenė – puikus pavyzdys kiek daug gali pasiekti iniciatyvūs, solidarūs ir atkaklūs žmonės. Linkiu, kad šios bendruomenės kūrybiškumas ir energija kaip grandininė reakcija pasklistų į kitas aktyvias gyventojų bendruomenes, o Lietuva galėtų džiaugtis naujomis, šiuolaikiškomis mokyklomis”, – sakė ministras pirmininkas Andrius Kubilius.

Vilniaus miesto mero Artūro Zuoko teigimu, Balsių bendruomenė sulaukė neabejotinai geriausios mokyklos Vilniaus mieste. “Pagaliau ledai pajudėjo ir esu tikras, kad šis sėkmingas startas bus puikus pavyzdys atsirasti kitoms naujoms, modernioms ugdymo įstaigoms sostinėje”, – po ekskursijos sakė Vilniaus miesto meras.

Mokyklos projektas, parengtas architekto Sigito Kuncevičiaus, yra suprojektuotas atsižvelgiant į visus šiuolaikiškų mokyklų reikalavimus, jame sudėta geriausia Skandinavų, garsėjančių kaip aukščiausios kokybės mokymo įstaigų savininkų, patirtis.

Daugelis mokyklos kabinetų suplanuoti su pagalbinėmis patalpomis. Klasėse yra galimybė prijungti kompiuterį, kai kuriose iš jų yra ir Lietuvos mokyklose jau prigyjančios “išmaniosios” lentos. Kiekviena klasių grupė turės savo atskirą poilsio zoną. Mokykloje suprojektuota viena amfiteatrinė puikų vaizdą į mokytojo stalą užtikrinanti chemijos bei kitų tiksliųjų mokslų laboratorija su elektros ir vandens prievadais kiekvienam iš moksleivių. Pačiame pastato centre yra dviejų aukštų biblioteka ir skaitykla. Įrengta ir visiškai naujo tipo universali aktų salė – valgykla. Ši nuolat atvira erdvė, esant poreikiui yra lengvai transformuojama į pasirodymams tinkamą patalpą. Vaikai turi asmenines daiktų spinteles. Balsių mokyklos patalpos vėdinamos priverstinės oro tiekimo ir šalinimo sistemomis, mokykloje įrengtas ir automatizuotas šilumos punktas bei didžiulė dviračių saugojimo aikštelė.

Pasak Balsių bendruomenės pirmininko Rimanto Mickos, šiandien atidarytas mokyklos pastatas yra tobulai paruoštas įrankis svarbiausiai misijai – vaikų švietimui, asmenybės formavimui, kūrybiškumo, iniciatyvumo ir bendruomeniškumo ugdymui. “Be to tai bus traukos objektas visai gyventojų bendruomenei: čia vyks kultūriniai, sporto, suaugusiųjų švietimo renginiai ir seminarai, veiks būreliai, studijos, ir viskas bus šalia namų. To mums labai trūko ir tikrai ilgai buvo siekiama” – sakė R.Micka.

Balsių mokyklai vadovauja socialinių mokslų daktarė Loreta Kačiušytė-Skramtai. “Kartu su visa Balsių bendruomene, mokiniais ir mokytojais džiaugiuosi, kad turime neįtikėtinai gražią ir modernią mokyklą. Kokia bus jos dvasia, priklausys nuo mūsų visų pastangų ir gebėjimo būti tolerantiškais, atvirais, atsidavusiais ir siekiančiais kurti savo mokyklą”, – sakė L.Kašiučytė-Skramtai.

Balsių mokyklos projektas – vienas iš 6 pilotinių strategiškai svarbiausių LR Ūkio ministerijos Viešosios ir privačios partnerystės projektų. Pagal 2010 metų liepos 13 dieną su Vilniaus miesto savivaldybe pasirašytą rangos sutartį Balsių mokykla 25-erius metus rūpinsis UAB “Merko statyba” ir “E.L.L. Kinnisvara AS” konsorciumas. Savivaldybė spręs su švietimu susijusius klausimus, o pasibaigus sutarties terminams visiškai renovuota mokykla pereis jos žinion.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...