2012 Vasario 15

Vilniečiai pirkiniams išleidžia penktadaliu daugiau nei panevėžiečiai

veidas.lt


Visoje Lietuvoje – tiek didmiesčiuose, tiek provincijoje – vyrauja tų pačių prekybos tinklų parduotuvės, užtat pirkėjų poreikiai skirtinguose miestuose ir miesteliuose labai skiriasi.

Panagrinėjus pirkinių krepšelius miestuose ir provincijoje matyti, kad gerokai skiriasi tiek perkami būtiniausi produktai, tiek ir pirkėjų išlaidos.
Prekybos tinklo „Maxima“ duomenimis, vidutinis pirkinių krepšelis Vilniuje daugiau kaip 22 proc. brangesnis nei, pavyzdžiui, Panevėžyje. Be to, vilniečių vidutiniame krepšelyje yra 14 proc. daugiau prekių nei panevėžiečių.
„Palyginome savaitgalio apsipirkimą Vilniuje, Panevėžyje ir visoje Lietuvoje sausio pabaigoje–vasario pradžioje ir pastebėjome, kad sostinės gyventojai šiuo laikotarpiu pirko maždaug 6 proc. brangesnius produktus nei panevėžiečiai. Taip pat paaiškėjo, kad vidutinis sostinės gyventojo pirkinių krepšelis yra maždaug 5 proc. brangesnis nei visos Lietuvos pirkėjo krepšelis“, – kad vilniečiai išleidžia daugiau, tvirtina prekybos tinklo „Maxima“ atstovė Olga Malaškevičienė.
Panašias tendencijas atskleidžia ir kitų didžiųjų prekybos tinklų duomenys. Pavyzdžiui, „Norfos“ pirkėjai sostinėje, palyginti su mažesnių miestelių pirkėjais, išleidžia apie 15 proc. daugiau. „Vilniuje gyvenantys pirkėjai yra išrankesni, perka brangesnes, geresnės kokybės prekes, o mažesniuose miesteliuose paklausesni pigesni ir paprastesni produktai“, – pagrindinius skirtumus nurodo „Norfos“ atstovas Darius Ryliškis.
Prekybininkai taip pat pastebi, kad daugelyje miestų ir miestelių labiau perkami vietos gamintojų maisto produktai, tokie kaip duona ar pienas. Taigi klaipėdiečiai labiau perka Klaipėdos duoną, biržiečiai – Biržų duoną, o Rokiškio gyventojų pieno produktų krepšelį atitinkamai sudaro daugiausia „Rokiškio pieno“ gaminiai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (2)

 1. Kiau Kiau rašo:

  Nenuostabu, nes Vilniuje yra daugiau zmoniu gaunaciu didesnius atlyginimus, tad toks ir tyrimas.. Svarbus tik pacioms parduotuvelems sudarant prekiu asortimenta

 2. Zemes Bankas Zemes Bankas rašo:

  http://www.zemesbankas.lt – portalas skirtas visiems, kuriems rūpi žemės ūkis, Lietuvos kaimas ir sveikas maistas! :) Kviečiame prisijungti prie mūsų! Čia taip pat galėsite įsigyti, parduoti, nuomoti žemės sklypus, bei kitą nekilnojamojo turto objektą!


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...